https://moyagazeta.com/

Землетрясение в Украине все же будет

Ситуацію прокоментував Андрій Козак (керівник прес-служби ГУ МНС в Хмельницькій області)

-Містом шириться паніка серед населення щодо можливого землетрусу. Можете прокоментувати ситуацію?

– Ні з боку МНС ні з боку інших організацій, які мають до цього відношення, немає в області технічних можливостей прогнозувати землетрус
Побудована робота наступним чином: в Карпатах і в Криму є станції сейсмічного спостереження, які при загрозі землетрусу надають інформацію в Київ в Міністерство з питань надзвичайних ситуацій про застереження щодо можливого землетрусу. І тоді Міністерство вже інформує області, де це буде за прогнозом відбуватися.
Але, на цю годину, жодного застереження і жодної інформації про можливий землетрус не надходило. Тому це, можна сказати, що це все чутки, які підбурені засобами массової інформації, Інтернетом і так далі.

-Як швидко надходить така інформація з головного управління до вас?

– Вона надходить негайно. Якща станція сейсмічного спостереження зафіксувала поштовхи, у них є спеціальна методика. І коли вони розуміють, що ці поштовхи можуть дойти, розповсюдитись на одну, другу, третю область, – вони в негайному режимі телеграмою інформують Міністерство, а Міністерство вже в ці області розсилає застереження. І ми тоді вже будем готуватись.

– Скажіть, будь ласка, через які ЗМІ буде передаватися засторога, якщо вона буде?

– Якщо буде, вона буде передаватися по всім ЗМІ. Це: телебачення, місцеве радіо, радіо FM.

– Дякую за інформацію.

Ольга Лисиця для “Моя газета+”