https://moyagazeta.com/

Хмельницька бригада тактичної авіації провела перша льотну зміну у новому році…

Цьогорічна сніжна зима додала клопоту. Військовослужбовці бригади мало не усім особовим складом впродовж крайніх чотирьох днів починали свій робочий день з очищення від сніжних заметів стоянки літаків, руліжних доріжок і злітно-посадкової смуги військового летовища, сподіваючись, що метеоумови будуть сприятливі для початку першої у новому році льотної зміни. І ось, на решті…
Під час польотів, які пройшли у складних метеорологічних умовах, проте метеоданні дозволили приступити до їх виконання, шість екіпажів літаків Су-24М і Су 24МР працювали над удосконаленням єдиної методики пілотування у хмарах, за хмарами, відпрацьовували захід на посадку з використанням посадочних систем.

Після передпольотних вказівок командира частини полковника Сергія Близнюка на розвідку погоди у районі польотів та за визначеним маршрутом, першими на літаку Су-24М у небо здійнялися одні із найдосвідченіших – екіпаж у складі командира бригади полковника Сергія Близнюка і командира першої ескадрильї підполковника Сергія Чижа.
Вже на передпольотних вказівках командир бригади підтвердив прогнозовані раніше метеорологічні умови. Вислухавши доповіді заступників, начальника зв’язку та РТЗ, чергового лікаря, начальника метеослужби, головного штурмана, керівника польотів, комбриг довів до підлеглих остаточні вказівки, визначив час зльоту задіяних екіпажів, акцентував увагу льотчиків на заходах безпеки, адже крайній раз вони піднімали “сушки” в небо ще у листопаді минулого року.

Польоти розпочалися об 11-й годині 30 хвилин і завершились трохи пізніше 16-ої. Таким чином, за першу у новому році льоту зміну, яка пройшла без льотних подій, а це найголовніше, льотчиками авіабригади виконо 8 вильотів, загальний наліт за зміну склав близько трьох годин. Найбільше часу у повітрі провів полковник Сергій Близнюк – майже півтори години. Кращими екіпажами які краще за решту справились з польотними завданнями командир назвав екіпажі підполковника Сергія Чижа і підполковника Віктора Позднякова. Серед технічного складу найкраще з підготовкою літака до польотів впорався старший лейтенант Олег Пеляхович, його “сушка” з номером “57” відпрацювала як найкраще.

Полковник Сергій Близнюк на попередньому розборі польотів висловив своє задоволення діями льотного, інженерно-технічного складу, усіх без виключення підрозділів забезпечення, і оцінив першу у новому році льотну зміну на оцінку “відмінно”.

Майор Андрій Агєєв.
Фото автора.