https://moyagazeta.com/

Нічне звернення Путіна – це цинічне знущання над здоровим глуздом, – Тимчук

Ретельний аналіз цього звернення опублікував на своїй сторінці у Facebook військовий експерт, директор Центру військово-політичних досліджень та представник групи «Інформаційний Опір» Дмитро Тимчук.

«Путін стверджує, що «якби 28 червня бойові дії на сході України не були поновлені, то і цієї трагедії напевно б не відбулося». У зв’язку з цим уточнюємо. Перемир’я, оголошене президентом України Петром Порошенко 20 червня, закінчувалося 27 червня, проте було продовжено до 30 червня. У період з 27 по 30 червня (включно) сили АТО не проводили активних дій (як і тиждень до цього), а лише реагували на постійні напади і обстріли з боку терористів, які повністю ігнорували оголошене перемир’я», – нагадав Тимчук.

«Кремль не міг не знати про продовження перемир’я з української сторони – оголошення про продовження перемир’я з боку Києва прозвучало під час тристоронніх консультацій 27 червня, на яких були присутні не лише представники «ДНР» і «ЛНР», української влади та ОБСЄ, а й представники Посольства Росії в Україні», – наголосив експерт.

Тимчук нагадав, що саме 28 червня група «ІО» отримала перші повідомлення про те, що у складі екіпажів і бойових розрахунків, зразків озброєння і військової техніки, які закидаються з РФ, помічені вже не тільки російські найманці, а й військовослужбовці ЗС РФ. Це приховане військове вторгнення в Україну стало значно масштабнішим з 15 липня, однак після трагедії з малайзійським «Боїнгом» частину своїх підрозділів Путін повернув назад в Росію, додав він.

«Таким чином, Путін побічно підтверджує той факт, що Росія почала черговий етап військового вторгнення в Україну 28 червня, коли сили АТО дотримувалися перемир’я», – резюмував експерт.

«Путін стверджує: «Необхідно зробити все, щоб забезпечити безпеку роботи міжнародних експертів на місці трагедії». Звернення зроблено 21 липня – через понад три доби після катастрофи «Боїнг-777». За цей час проросійські терористи і російські фахівці, котрі екстренно прибули на місце події, як відомо, встигли викрасти найцінніші речові докази, на підставі вивчення яких можна зробити висновки про істинні причини трагедії», – заявив Тимчук.

За його даними, цей процес координується і контролюється безпосередньо Москвою.

«Також цей процес супроводжувався активним втручанням терористів в роботу міжнародних експертів, перешкоджанням їхній роботі. При цьому бойовики, погрожуючи і перешкоджаючи експертам, застосували вогнепальну зброю, про що повідомила Місія ОБСЄ. Таким чином, нинішнє «відтерміноване» звернення Путіна – не більше ніж акція прикриття спроб приховати справжні причини трагедії з боку Росії і керованих нею терористів», – констатував експерт.

«Говорячи про роботу експертів на місці падіння авіалайнера, Путін стверджує: «сьогодні там вже працюють представники Донбасу, Донецька, представники МНС України, експерти Малайзії». Під «представниками Донбасу, Донецька» Путін, цілком очевидно, має на увазі підконтрольних йому проросійських бойовиків, які роблять все можливе, щоб не дати провести об’єктивне розслідування. Таким чином, він легітимізує їх як якусь повноправну сторону в розслідуванні. Тоді як ні Росія, ні керовані нею терористи, як винуватці трагедії, не мають ніякого права брати участь у цьому розслідуванні», – наголосив представник «Інформаційного Опору».

Але особливо лицемірною і цинічною, на думку Тимчука, виглядає фраза Путіна про те, що «Росія зробить все, що від нас залежить, щоб конфлікт на сході України перейшов з сьогоднішньої військової фази у фазу обговорення за столом переговорів мирними і виключно дипломатичними засобами».

«Українська сторона зібрала достатньо свідчень, щоб стверджувати: саме Росія є головним ініціатором, організатором і учасником терористичного свавілля на території Донбасу. До того ж постійно проводяться прямі акції агресії проти України у вигляді обстрілу позицій сил АТО, які перебувають на українській території, з території Росії. У цьому контексті будь-які згадки Кремля про якийсь «мирний» діалог виглядають відвертим знущанням над здоровим глуздом», – констатував експерт.

Як повідомляв ZAXID.NET, 17 липня над Торезом Донецької області терористи збили літак Boeing 777 Малайзійських авіаліній, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Внаслідок цього інциденту загинуло 298 людей — 283 пасажири, з яких троє — діти, та 15 членів екіпажу.

Перед цим в РНБО повідомили, що у терористів з’явилися установки, які здатні збивати літаки на великих висотах.

Президент України Петро Порошенко назвав цей інцидент терактом.

У зв’язку з цим інцидентом, міжнародні авіакомпанії вирішили відмовитися від польотів над українською територією, а Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль) закрила повітряний простір східної частини України для польотів цивільної авіації.

Дані українських та американських спецслужб підтверджують, що терористи збили цей літак з озброєнь, які надійшли з Росії.

Відомо також, що терористи викрали щонайменше 36 тіл загиблих та доставили на місце трагедії важку техніку для вилучення уламків літака.

Терористи заявляють, що допустять комісію з розслідування падіння «Боїнга» до місця трагедії, якщо влада України зупинить проведення антитерористичної операції. Однак президент Росії Володимир Путін 21 липня попросив терористів не перешкоджати роботі комісії з розслідування цього інциденту.