https://moyagazeta.com/

Депутати Єдиного Центру пропонують заборонити кредитування фізичних осіб в іноземній валюті

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 1046 та 1054 Цивільного кодексу України, а також до статті 49 Закону України “Про банки і банківську діяльність”. Зазначеними змінами передбачено, що кредити фізичним особам надаються виключно в національній валюті України – гривні (за винятком фізичних осіб – підприємців у разі виконання ними зобов’язань за зовнішньоекономічними договорами (контрактами)).

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону надається право фізичним особам, які уклали договір кредиту в іноземній валюті, звернутися із заявою про переведення кредиту в національну валюту України – гривню – за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день подання заяви.

При цьому, законопроектом передбачається, що при переведенні кредиту в національну валюту України – гривню, банкам забороняється стягнення комісії, або інших додаткових платежів, а відсотки за користування кредитом, встановлюються у розмірі, що не перевищує розміру відсотків за кредитами, що пропонуються даним банком в національній валюті України – гривні.
 

Автор: Прес-служба Єдиного Центру