https://moyagazeta.com/

Геращенко: Шанс состояться Тимошенко дал Ющенко

«Возможно, нужно что-то изменить в своей жизни, и нужны были изменения в Секретариате. Мы говорили на эту тему и с Президентом, и с Виктором Ивановичем (Балогой – ред.). Но моя отставка с должности пресс-секретаря Президента абсолютно не означает, что я ушла из команды Ющенко», – сказала депутат.

На вопрос, хотела бы она вернуться в Секретариат, Геращенко ответила: «Я считаю, что помогать Президенту можно на любой должности, не обязательно для этого работать в Секретариате Президента».

Также нардеп заявила, что считает Юлию Тимошенко сильной личностью, женщиной, которая создала себя в политике. По ее мнению, в украинской политике женщине намного сложнее состояться, чем мужчине. «Шанс состояться ей (Юлии Тимошенко – ред.) дал Президент», – сказала Геращенко.

По ее словам,Ющенко искренне считал Тимошенко членом своей команды и рассчитывал на ее поддержку на 5 лет первой президентской каденции, когда назначил премьером. «К сожалению, украинские политики часто не умеют быть вторыми и третьими, забывая, по-видимому, что ролей второго и третьего плана не бывает – все зависит от актера. А у нас все хотят быть главными героями, режиссерами и продюсерами одновременно», – подытожила парламентарий.

Алексей: Добрый день, Ирина. Представьте что Вы президент Украины. Каковы бы были ваши действия в виду сложившейся ситуации? Спасибо.

Ирина Геращенко: Доброго дня всім читачам ForUm’y. Я так само, як і ви, щодня заходжу на цей сайт, і сьогодні рада поспілкуватися з вами.

Щодо вашого питання. Я надзвичайно реалістична людина і можу себе уявити тільки тим, що є реальним насьогодні. Президентом України з тією надзвичайною відповідальністю, роботою 24 години на добу, абсолютною неналежністю собі і іншими складовими не хочу уявляти себе навіть у страшному сні.

Ева: Вы же не будете спорить с тем, что это Балога разрушил коалицию! Почему Ющенко от него не избавится?

Ирина Геращенко: Я працювала в СП при трьох керівниках і знаю з особистого досвіду, як непросто було там перші півтора роки. Віктор Балога, дійсно, сформував дієву команду. Але це нікому не дає індульгенції від чемної поведінки, як по відношенню до соратників, так і до опонентів. Це, дійсно, велика помилка, коли чиновники СП дозволяють собі бути політиками і в некоректній манері критикувати уряд, за який голосували мільйони. Все це,впершу чергу, б’є по самій адміністрації. Але так само я ніколи не сприйму тональності декого з урядовців,в тому числі і прем’єр-міністра, по відношенню до Глави держави.

Також турбує тональність, яку дозволяють собі сьогодні облради, якім спустили з центру директиви паплюжити Президента. Це недалекоглядна політика, яка в свідомості українців виховує щодня усвідомлення, що можна зневажати владу. Така політика руйнує державу.

Андрей с Подола: Не кажется Вам, что проблемы президента Ющенко сам В.А.? Почему на самом деле нашей стране не нужен нейтралитет? Нас все время куда-то тянут туда где нас не ждут. И вероятен импичмент?

Ирина Геращенко: Було б дивно, якби російські, польські, французькі, американські політики не виконували законів своїх країн. А в нас про нейтралітет найбільшекричать ті, хто голосував за інтеграцію України в НАТО. Євроатлантична інтеграція України визначена низкою законів і інших рішень, прийнятих ще за часів Президента Кучми. Ці закони мають виконуватися, так само, як і всі інші. Не нормально, коли зовнішній курс країни намагаються змінювати кожні пів року. Тим більше, коли це роблять політики, які давно інтегрувалися в країни ЕС і НАТО. Там вони лікуються, мандрують, навчають своїх дітей, мають за дипломатичними паспортами безвізовий режим. То не чесніше дати шанс країні, кожному українцю?

Я шаную Віктора Ющенка, як політика, який завжди був послідовним євроінтегратором, а не змінював свою позицію в залежності від географії візиту – до Москви чи до Брюсселю. Питання про імпічмент – дивне. Які для нього підстави? Хтось комусь не подобається? Так в політиці категорії «подобається- не подобається», «любить – не любить» не працюють.

Украинец: Скажите, не будет ли стыдно вам перед детьми и внуками за то, что вы участвовали в развале Украины?

Ирина Геращенко: Я свідомо прийняла пропозицію лідера опозиції Віктора Ющенка працювати в його команді, тому що розділяла його погляди відносно необхідності демократизації України, захисту свободи слова, захисту прав людини і вдячна, що була причетна до цих процесів. Інше питання, що я так само, як і ви, вболіваю за ті процеси, які сьогодні відбуваються в Україні, за втрачений час і втрачені шанси. Як самокритична людина, задаю питання відносно міри відповідальності кожного, в тому числі і себе.

Леша: Хотите вернуться назад, в пресс-секретари Ющенко?

Ирина Геращенко: Я вважаю, що допомагати Президентові можна на будь-якій посаді. Не обов’язково для цього працювати в СП.

Тина: Опишите свой рабочий день. Когда у вас обеденный перерыв? Где обедаете?

Ирина Геращенко: Мій робочий день буває дуже різним. В залежності від того – в Києві я чи працюю в регіонах. Обідаю, якщо це сесійний тиждень – у їдальні ВРУ, там надзвичайно смачні сосиски, які я, як правило, більше ніде не їм. Якщо не сесійний – то не рідко поєдную обід з якоюсь діловою зустріччю в якійсь кав’ярні чи ресторанчику у центрі Києва. А треба б себе стримувати.

Наталія: Ірино! Будьте відвертою – адже ви пішли від Ющенка через його нестійкий характер. Я маю на увазі – з посади його прес-секретаря. Багато хто дивувався, як ви, така мила й тендітна, можете бути поруч цього політичного невдахи. Не ображайтеся на правду. Ми ж – демократи.:))

Ирина Геращенко: Все навпаки. Ющенко дав мені шанс бути причетною до історичних процесів в Україні, спостерігати, як твориться українська політика. Він – переможець, адже зміг подолати всі препони 2002 і 2004 роківі стати Президентом. Ми лише мали честь бути поруч.

Ющенко ніколи не дозволив собі жодного емоційного чи грубого слова по відношенню до жінок, які працювали в його команді. Він надзвичайно інтелігентна людина – це та якість, якої не вистачає українським політикам і українським чоловікам.

Тимур: Что для Вас как для женщины важнее всего?

Ирина Геращенко: Мой ребенок и любовь.

Саша (Киев): В своей время Вас много пинали за большую зарплату пресс-секретаря… Теперь у Вас зарплата стала больше?

Ирина Геращенко: Зарплата народного депутата приблизно така сама, як чиновника високого рівня. Перше, що я зробила, коли прийшла до ВРУ – написала заяву аби частину моєї зарплати так само перераховували на онкологічне відділення дитячої лікарні, яку я підтримую, чим можу, вже кілька років.

Тамара: В 2006 году мне пришлось пообщаться с Вами. Это было очень сложно: неприязнь к простому человеку искажала Ваше лицо. С какой же целью Вы стали народным депутатом Украины – слугой народа, если нет терпимости к людям?

Ирина Геращенко: Нам всем иногда не хватает терпимости. Не знаю, о чем идет речь, напишите, при каких обстоятельствах мы общались. Думаю, если кто-то из нас ошибался или у кого-то сложилось неправильное или предвзятое отношение к другому человеку – всегда можно это исправить.

Іван, Кіровоградщина: Чи не здається Вам, що «епоха» НУ закінчується? Всі, чи майже всі політики шукають собі інших побратимів (це дуже помітно). Яку політичну силу, сьогодні існуючу, ви оберете для себе (звичайно, якщо не повернетесь в журналістику, а залишитеся в політиці)? Дякую за відверту відповідь.

Ирина Геращенко: Я не належу до тих людей, які міняють коней на переправі, скачуть з партії в партію, з команди в команду. Я не є членом жодної політичної партії, але підтримую ідеологію і програму «Нашої України», як націонал-патріотичної правої партії, яка чітко заявляє про підтримку Президента Ющенка. Мене бентежить, що в Україні сьогодні більше шанується вміння вчасно поміняти команду, аніж командність і невміння зраджувати. Відверто – я не вмію зраджувати, і тому ніяких інших команд не шукаю ,і ні до кого не придивляюсь.

W: Якщо Ющенко запросить вас повернутися на посаду прес-секретаря, що ви зробите?

Ирина Геращенко: Я не люблю питань, які починаються з «якщо».

Ярослав: Тимошенко считает, что Украине необходимо обратиться к международным лабораториям для проведения экспертизы по выяснению причин ухудшения состояния здоровья в 2004 году Виктора Ющенко. Надо ли это делать? И почему она об этом сейчас заговорила???

Ирина Геращенко: Було проведено кілька міжнародних експертиз, які підтвердили отруєння кандидата в Президенти Ющенка діоксином. Ці експертизи було проведено лабораторіями з бездоганною репутацією і іміджем. Інформацію про проведення відповідних експертиз і їх результати завжди надавалися пресі.

Лапочка дочка: Вы в свое время восхищались галстуками Ющенко, чем восхищаетесь теперь? И куда пропал его красный галстук? как-то после поедания идентичного его грузинским кумом, Виктор Андреевич перестал носить свой…

Ирина Геращенко: А Вы это слышали?

В мире есть столько замечательных вещей, которыми стоит восхищаться. Это точно не галстуки.

Любопытная: Не хотели бы вернуться в журналистику?

Ирина Геращенко: Я туда вернусь. Без всякого сомнения. Вопрос: в каком качестве.

Друг: А с кем Вы дружите по-настоящему? Это кто-то из политики? Или все же нет?

Ирина Геращенко: Со всеми своими друзьями я дружу по-настоящему. У меня, в отличие от героини «Служебного романа», есть настоящие подруги, и я не собираюсь их ликвидировать. Они замечательные. Одна работает учителем в школе для больных детей. И я восторгаюсь ее мужеством и самоотверженностью. Вторая – подполковник СБУ. Третья – один из лучших медиа-специалистов в этой стране. Мы с ней прошли три избирательные кампании. Я также верю в дружбу между мужчиной и женщиной. У меня есть настоящие друзья. Спасибо им всем.

Ромашка: Слышала, что для пани Тимошенко всей семьей собирают на одежку, а у вас как с этим? Сколько из семейного бюджета ежемесячно вы лично тратите на свой стиль?

Ирина Геращенко: Моей семье повезло. Я одежду покупаю себе сама. Так как я долго работала на телевидении, а затем работа тоже подразумевала деловой стиль одежды, у меня накопилось достаточно консервативных костюмов, которые не стареют в течение сезона, и которые можно менять. Но не отказываю себе в удовольствии раз в месяц-два что-то себе подобрать.

Агент: Нравится ли Вам новая система «Рада»? Привыкли уже?

Ирина Геращенко: Перший тиждень ми працювали за старою. Тому ще не знаю, подобається чи ні. Але підтримую Арсенія Яценюка в тому, що депутати повинні особисто голосувати за закони.

Молодой политик: По-Вашему мнению, кого можно назвать самым перспективным политиком?

Ирина Геращенко: Я переконана, що Віктор Ющенко ще має багато зробити для України.

Місто-герой Київ: Пані Ірино, як ви ставитеся до існування у Львові пам»ятника українському нацисту Бандері ? Коли ваша політична сила візьметься практично захистити львівян від цієї нечисті в центрі міста?

Ирина Геращенко: Я вважаю Бандеру націоналістом-патріотом і не бачу в цьому слові негативного підтексту. Коли Путіна називають патріотом Росії – це для нього найкращий комплімент. Так само, як для Саркозі надважливо бути патріотом Франції. Думаю, в українській політиці сьогодні брак патріотів. Бандера з неба з цього приводу сумує.

Соперница: Кто скажет правду о женщине если не женщина: одно слово каким вы охарактеризовали бы Тимошенко?

Ирина Геращенко: Личность.

Coolio: Не жалеете, что бросили Униан? Почитываю его часто… там теперь СТОЛЬКО ошибок.. мрак 🙁

Ирина Геращенко: Я УНИАН не бросила. Это был, действительно, очень важный год в моей профессиональной жизни. Нам многое удалось сделать вместе и, думаю, еще больше удастся, ведь парламент – это, к счастью, не навсегда. Что касается ошибок, то спишем это на отпуска. Точно знаю, что ребята очень стараются, много работают и не просто удерживают лидирующие позиции в медиа-пространстве Украины, а каждую неделю завоевывают новое. Обратите внимание на новый сайт Украина-ЕС, и на иноСМИ.ua. Это очень качественные информационные продукты. Вообще рекламировать УНИАН и весь холдинг «УНИАН-Главред»я могу часами. Но, по-моему, ForUm уже обижается.

Курица: Кто вас «одевает»? Вопрос о вашем стилисте, имиджмейкерах и прочих и если не секрет какой аромат на вас сейчас и почему именно этот?

Ирина Геращенко: Одеваюсь сама, как правило, это микс из дизайнерских вещей и чего-то магазинного. Предпочитаю классический стиль. Так случилось, что 15 лет назад я познакомилась с молодым, талантливым художником по костюмам Ужгородского драматического театра Викой Гресь. Мне повезло, что сейчас в моем гардеробе достаточно много эксклюзивных вещей этого модного теперь, я считаю, лучшего украинского дизайнера. Ее вещи всегда вызывают внимание, и я честно после комплимента по поводу костюма звоню Гресь и говорю, что ее похвалили.

Сейчас на мне аромат Gucci, потому что пора, к сожалению, переходить на осенние запахи. Осень на дворе.

Лариса: Кому из политиков вам хотелось бы дать пощечину? А кому отвесить оплеуху и а что?

Ирина Геращенко: Даже если кому-то и хочется надавать пощечин – я не умею. Думаю, это хорошо. Но могу заехать словом. Будет больнее, чем любая оплеуха. Не отказываю себе в удовольствии сказать правду тому, кто должен ее услышать.

Lolita: Ирина Владимировна, а как во фракции относятся к ее лидеру – Кириленко? Не кажется ли Вам, что он не на своем месте??

Ирина Геращенко: С уважением. Мне кажется, что сегодня Вячеслав Кириленко, действительно, нуждается в более сильной поддержке фракции и партии. Я лично готова подставить ему свое плечо. Я помню Славу еще с университетских времен и всегда уважала его за позицию, ненапускной, настоящий патриотизм и чувство команды.

Кирилл: Что бы Вы посоветовали сделать Ющенко в сложившейся ситуации? А Тимошенко?

Ирина Геращенко: Я б не брала на себе місію давати поради Президенту і прем’єру. Вони мусять самі поставити інтереси країни вище власних амбіцій, адже, дійсно, конфлікт між політиками, які мають найбільшу довіруу виборців, боляче б’є не тільки по їх іміджу, розбиває команди, але й щодня забирає шанс у країни, відтерміновує реформи і породжує нові суспільні розчарування.

Кира: Ваша дочка не против, что у нее такая крутая мама?) И как из-за этого к ней относятся сверстники?

Ирина Геращенко: Мама у нее абсолютно не крутая. Со сверстниками у нее все хорошо. Я тоже люблю общаться с Аниными друзьями. Узнаю от них массу интересных и познавательных вещей.

НУ-НСовец: Ирина Владимировна, доброе утро! Как бы Вы назвали то, что сделала Тимошенко? Мне кажется, это предательство..

Ирина Геращенко: Це Ви сказали. Юлія Володимирівна, безумовно, сильна особистість, жінка, яка створила себе в політиці (а в українській політиці жінці набагато складніше відбутися, аніж чоловіку). Але шанс відбутися їй дав Президент. Він щиро вважав її членом своєї команди і мав розраховувати на її підтримку на 5 років першої президентської каденції, коли призначив прем’єром. На жаль, українські політики часто не вміють бути другими і третіми, забуваючи, мабуть, що ролей другого і третього плану не буває – все залежить від актора. А в нас всі хочуть бути головними героями, режисерами і продюсерами одночасно.

Ирэн: Ирина, как вы оцените психологическое состояние пана президента на сегодняшний день в связи с недавними событиями?

Ирина Геращенко: Я, як всі люди, які мають честь належати до команди Президента, щаслива, що за 4 роки після страшного для нього вересня 2005-го Президент одужав. Він в прекрасній фізичній формі. Ми знаємо, яка він сильна людина, хоча зради і удари в спину завжди переживати важко, але він пройде і цей іспит.

Павел Иванович: Не жалеете, что пошли в политику?

Ирина Геращенко: Подвійні відчуття. Мені соромно, що в українських реаліях політик – це майже лайка, і винні в цьому, в першу чергу, самі політики. З іншого боку, мусить відбутися зміна поколінь в політиці, і там мають бути ідейні люди.

Олеся: А как Вы оцениваете работу Ванниковой? Нравится ли Вам ее стиль работы?? Общаетесь ли вы?

Ирина Геращенко: Я не оцінюю роботу колег. Тим більше публічно. Я була добре вихована своїми батьками.

Що стосується дружніх професійних порад, то якщо їх хочуть чути, я завжди готова допомагати.

Анатолий Ворохаев, Одесса: Пані Ірино, як ви ставитеся до існування в Одесі пам»ятника російській цариці Катерині ? Коли ваша політична сила візьметься практично захистити одеситів від цієї корости в центрі міста?

Ирина Геращенко: Все ж таки захищати центри наших міст від чужих нам пам’ятників – справа, впершу чергу, самих громадян. А НУ завжди готова підтримати жителів міст і сіл у відстоюванні їх прав і впорядкуванні населених пунктів.

Сергей-Киев: Добрый день, Ирина. Откройте же нам всю правду – Вы ушли от Ющенко из-за Балоги? Это он настоял?

Ирина Геращенко: Це було спільне рішення. Я працювала з Віктором Андрійовичем з 13 грудня 2001 року. Пройшла найскладніші часи. Мабуть, втомилася. Можливо, варто було щось змінити в своєму житті і потрібні були зміни у Секретаріаті. Ми говорили на цю тему і з Президентом, і з Віктором Івановичем. Але моя відставка з посади прес-секретаря Президента абсолютно не означає, що я пішла з команди Президента.

Кукла: Как ваш муж относится к тому, что вы все время на виду?

Ирина Геращенко: Це питання до нього.

Олег: Ирина, а Вас не вызывали в Генпрокуратуру по делу Ющенко??

Ирина Геращенко: Звичайно, як всі люди, хто безпосередньо супроводжував кандидата в Президенти Ющенка в усіх його виборчих турах 2004 року, я була неодноразово допитана усіма слідчими, які вели справу про отруєння Ющенка. І не вважаю це політичною репресією. Допити – процедура неприємна і багатогодинна, але це ж робота слідчих. Я ставлюся до цього з розумінням.

Полина: Вы – одна из немногих, кто долгое время ежедневно общалась с Виктором Ющенко. Скажите честно, утомительно ли это было? Спасибо.

Ирина Геращенко: Честно – гораздо больше времени, нервов и эмоций забирало общение с журналистами. Не обижайтесь, коллеги.

Оса: Долго ли вам пришлось отходить от напряженной и жутко тяжелой работы пресс-секретарем Президента?

Ирина Геращенко: Долго.

Дизайнер: Ирина! Извините за немного бестактный вопрос, касательно вашей прически- мне как парикмахеру кажется, что Вам лучше подошел бы другой стиль, а то такое ощущение, что Вам не всегда удобно- локоны падают, Вы их поправляете по 20 раз за минуту, неестественно выгибаете голову и т. д. Другими словами в этом имидже отсутствует открытость к собеседнику или зрителю. Спасибо за понимание.

Ирина Геращенко: Спасибо. Я как раз безответственно отношусь к укладке. Люблю, когда волосы естественно ложатся. Мне так удобно.

Доран: Ирина! Вопрос, как бывшему речнику – знающему больше других – почему сыновья Ющенко, Януковича и др известных властьимущих не служили и не служат в Украинской Армии(их что – не касается конституционный долг?), а детей «простых», как вы все любите выражаться -»пересічних громадян»), доводят в наших войсках до «самоубийства» Примеров не мало!

Ирина Геращенко: Згідно нашого законодавства, якщо у ВУЗі є військова кафедра, то студенти, які її закінчують, вже не служать в армії. Більшість українських хлопців, які навчалися на стаціонарі в університетах, з 1989 року в армії не служили, якщо закінчували війському кафедру.

СИМ: Добрый день, Ирина. У меня к Вам несколько вопросов: 1. Объясните, почему украинские политики, когда им задают вопрос на русском отвечают на украинском, это касается и Вас в этом общении. Эта «мелочь» говорит о чем? 2. Как политик, Вы, во главу ставящий демократию, почему Ющенко выступает от имени народа Украины, не может демократически поступать – провести референдум, а уже потом по его результатам идти в НАТО? 3. Почему в журналистике столько много ярлыков и безответственности, за свои слова?

Ирина Геращенко: 1. Тому що я переконана, що всі читачі ForUm’y – надзвичайно освічені люди і чудово знають українську.

2. Сьогодні не йде мова про вступ України до НАТО. Нам би до ПДЧ приєднатися. Коли 50 % українців, згідно всіх опитувань, говорять, що не володіють достатньою інформацією про НАТО, то спочатку потрібно провести нормальну інформаційну – не пропагандистську, а саме інформаційну кампанію – аби кожен українець міг зробити усвідомлений вибір на майбутньому референдумі.

3. Українська журналістика ще не оговталася від того удару, який було нанесено по професії у 2002-2004 роках. Тоді пішла традиція, школа, багато професіоналів. Нонсенс, але в Україні сьогодні журналістика – це професія двадцятирічних, яким часто не вистачає життєвого досвіду, позиції, професіоналізму.

       Українська журналістика ще не оговталася від того удару, який було нанесено по професії у 2002-2004 роках. Тоді пішла традиція, школа,     багато   професіоналів. Нонсенс, але в Україні сьогодні журналістика – це професія двадцятирічних, яким часто не вистачає життєвого досвіду, позиції, професіоналізму.
Ирина Геращенко: Всім дуже дякую за гуманізм, толерантність і хороший настрій, подарований спілкуванням з вами під час чату. Хорошої, золотої осені!