https://moyagazeta.com/

Н. Королевська: Розмір хабарів в Україні перетворився на своєрідний індекс Доу-Джонса

Про це заявила Наталія Королевська – народний депутат України (фракція «БЮТ – Батьківщина»), голова Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва під час публічних дебатів «Економічні реформи допоможуть побороти корупцію в Україні», організованих Фондом ефективного управління.

Наталія Королевська вважає, що системна корупція, яка в Україні досягла загрозливих розмірів, повинна бути викоренена ще до початку масштабних реформ. «Владі слід максимально обмежити втручання чиновників у сферу бізнесу, ліквідувати корупційні функції, передати частину державних повноважень саморегулювальними організаціям, перевантажити самі корупційні структури і провести дійсно масштабну дерегуляцію. Країні необхідна система якісного оновлення бюрократії. Але без всеосяжного антикорупційного проекту всі ці зусилля не принесуть очікуваного результату», – вважає Наталія Королевська.

«Боротьба з корупцією досягла таких висот, що вже ніяких хабарів не вистачає. Ці слова дуже точно характеризують результати реформ у сфері боротьби з корупцією. Говорити про реформи як про спосіб подолання корупції – це найбільший політичний обман. За реформаторською риторикою ховається самоуправство бюрократії, повальне злодійство чиновників, погіршення умов ведення бізнесу і наступ на соціальні права громадян», – заявила Наталія Королевська.

«Не можна доручати корупційної бюрократії проведення реформ. Це все одно, що доручити бармену боротися з алкоголізмом у барі. Нинішня бюрократія нічого не доведе до кінця або перекрутить суть будь-яких перетворень. Бюрократія успішно відтворює корупцію. Боротьба з корупцією перетворюється на політичний інструмент: переслідування політичних противників, посилення вертикалі влади шляхом демонстративного покарання корупціонерів, не підкоряються цій владі », – заявила Наталія Королевська.

На думку народного депутата, економічні реформи не допоможуть подолати корупцію, якщо на це не буде політичної волі у керівництва країни. «Розмір хабарів в Україні перетворився на своєрідний індекс Доу-Джонса. Якщо обсяг хабарів росте – значить, є економічне зростання в даній галузі. З корупцією можна або боротися, або співпрацювати. Третього не дано. Проводити реформи, не поборів корупції, значить намагатися досягти з корупцією компромісу. Не сумнівайтеся, що ви й не помітите, як опинитеся співучасником! Це все одно, що оголосити ліс заповідником і очікувати, що браконьєри добровільно перетворяться на лісників », – заявила Наталія Королевська.

Глава парламентського Комітету назвала три умови, які необхідно виконати, щоб успішно подолати корупцію. «Перше – мати політичну волю на зміну самої моделі економічних і політичних відносин в країні. Друге – політики і чиновники повинні почати з себе, тому що красти і проводити реформи одночасно неможливо. Третє – необхідний консолідований запит суспільства на такі зміни, підкріплені політичними вимогами. Реформами повинні зайнятися нові некорумповані обличчя в політиці та державному управлінні », – заявила Наталія Королевська.