https://moyagazeta.com/

Результату зустрічі Азарова з Путіним не буде – О.Гудима

Про це зазначив у ексклюзивному коментарі УНН член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, представник “БЮТ”-Батьківщина” Олександр Гудима.

На думку політика, це буде просто черговий раунд переговорів, і Росія найближчим часом не піде на зниження ціни на газ. “Україна вже немає коштів на проплату російського газу. А Росії немає сенсу поспішати і немає мотивацій йти на зустріч Україні, оскільки Україна нічого суттєвого не пропонує”, – наголосив О.Гудима. За його словами, українська влада нічого не робить, щоб зменшити споживання російського газу. Депутат підрахував, що із січня по червень Україна витратила на 3 мільярди доларів більше ніж за аналогічний період минулого року. “Тобто за півроку за російський газ ми заплатили більше на 3 мільярди. Росіяни знають, що Україна у жахливому фінансовому стані”, – зазначив О.Гудима. Він вважає, що зустріч просто відбудеться, будуть якісь декларації, але результату не буде.

Як повідомляв УНН, Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що 7 червня 2011 року під час засідання Російсько-Української комісії з економічного співробітництва буде обговорено алгоритм перегляду газових угод.

В Міненерго визнають, що альтернативний спосіб перегляду угод – суперечка в Стокгольмському арбітражі – навряд чи закінчиться успіхом. При цьому позов може ускладнити відносини з “Газпромом”, що відіб’ється на позиціях Україні як транзитера російського газу.

М.Азаров вважає, що Україна має добрі перспективи перегляду газового контракту з РФ. Російська сторона погодилася розглянути всі питання щодо поставок природного газу в Україну та його транзиту до країн Європи. Глава уряду вважає, що ряд важливих проектів, підготовані Україною , які направлені на збільшення видобутку власного природного газу, а також розробку родовищ сланцевого газу і проект будівництва заводу з переробки скрапленого газу допоможуть забезпечити більшу енергонезалежність України, диверсифікувати поставки газу на територію України, а також стабілізують ціни на газ.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що контракти на постачання газу з Росії в Україну можуть бути змінені до кінця літа цього року.

Нагадаємо, нині для України вже діє знижка у розмірі 30% від контрактної ціни російського газу, але не більше 100 доларів за тисячу кубометрів. Механізм її надання – відміна Росією мита для постачань газу на Україну. Домовленості про це було досягнуто у квітні 2010 року одночасно з продовженням терміну перебування Чорноморського флоту РФ в Криму після 2017 року на 25 років.

Источник: УНН