https://moyagazeta.com/

Підсумкове рішення екстреного засідання опозиційного уряду

1) Відповідальність за капітуляцію, здачу українською владою інтересів держави у Стокгольмському Арбітражі лежить безпосередньо на Януковичі та голові Уряду Азарові, під патронатом яких відбувалася вся ця оборудка з передачі 11 млрд. куб. м. газу компанії Фірташа «РосУкрЕнерго».

2) Ми вимагаємо негайного притягнення до відповідальності всіх посадовців, які брали участь у підготовці або покривали прийняття цього, завідомо несправедливого по відношенню до України, рішення.
Невідкладно мають бути відсторонені від займаних посад:
– міністр з питань палива і енергетики Юрій Бойко;
– голова СБУ Валерій Хорошковський;
– керівники НАК «Нафтогаз України».

3) Вимагаємо припинення переслідування та звільнення з-під варти колишнього керівника Держмитслужби Анатолія Макаренка. Очевидно, що його посаджено за ґрати для того, щоб вигородити справжніх винуватців збитків, нанесених державі, обманути суспільство і ЗМІ, кинути у в’язницю тих, хто захищав країну від пограбування.

4) Ми ініціюємо незалежне міжнародне розслідування «Українського ГазГейту», всіх обставин прийняття рішення Стокгольмського арбітражу від 8.06.2010 р. за позовом «РосУкрЕнерго», дій посадовців та юристів України у судовому процесі, причини їх фактичної відмови від захисту законних інтересів держави та перехід на позицію позивача — «РосУкрЕнерго».

5) Ми вважаємо, що подальший перебіг подій щодо цієї скандальної корупційної оборудки є:
– тестом для судової системи на здатність приймати чесні та правосудні рішення на перекір грошам та волі деяких керівників держави;
– тестом для ЗМІ та журналістів на здатність об’єктивно інформувати суспільство про масштабні зловживання, у яких задіяні найвищі посадовці;
– тестом для співробітників силових структур на відданість обов’язку та державним інтересам, а не кон’юнктурної вірності власному начальнику;
– нарешті, тестом на зрілість Українського суспільства, його здатності протистояти корупції вищих ешелонів влади, можливості очищатися від бруду, який заважає нормально розвиватись країні, будувати достойне і заможне життя громадян.

Опозиційний уряд також ухвалив рішення терміново підготувати до розгляду у Верховній Раді України законопроекту щодо захисту інтересів держави при виконанні рішень міжнародних судових інстанцій.

Всі матеріали щодо зазначеної справи, які є у розпорядженні опозиційного уряду, будуть передані в посольства іноземних держав та до Міжнародного валютного фонду.
Версія для друку

За матеріалами ВО “Батьківщина”