https://moyagazeta.com/

Податковий кодекс: НКВД-2010?

Урядовий проект Податкового кодексу України викликав чималий резонанс серед політиків, особливо – опозиційних, а у першу чергу – серед підприємців. Можливі нововведення стали причиною масових акцій протесту у містах України. Про недосконалість та податковий терор вже говорять у кожному куточку України, політичні сили збирають підписи під вимогами до Президента «нарешті вислухати підприємців та знизити податковий тиск». Основними недоліками законопроекту вважають збільшення розміру податків для спрощенців, введення для них 6 видів перевірок, впровадження касових апаратів, зростання розмірів штрафів у 5 разів, збільшення термінів перевірок, введення податків на депозити та нерухомість, а також ліквідацію податків, які насправді майже не давали доходів у казну держави. Але давайте послухаємо самих людей – політиків, посадовців, простих підприємців і представників громадських організацій України та Хмельницького.

Микола Азаров:
«Саме Податковий кодекс повинен дати стабільність. Якщо ми його приймемо на початку липня, то якраз півроку буде достатньо до набрання ним чинності, а стане чинним він з 1 січня 2011 року»
«Щоб зацікавити бізнес ми, зокрема, вводимо норму пришвидшеної амортизації. Ви включите у валові видатки значну частину ресурсів, яка потім буде вираховуватися з прибутку, тобто піде на розвиток, а ми не обкладатимемо податком ту частину прибутку, яку вкладаєте у модернізацію виробництва. Лише за це Уряду треба аплодувати, оскільки він в умовах кризи йде на прямий ризик зниження доходів бюджету, але при цьому створює стимули для економіки, для промисловості»

Заступник Міністра фінансів Тетяна Єфименко:
«В кодексе предусмотрен ряд мер, которые позволят сделать так, чтобы предпринимателям было выгодно выходить из тени, осуществлять легальную деятельность и платить налоги»
Член Ради партії «Фронт Змін» Андрій Мартенс:
«Податковий кодекс має містити не ідеологію здирництва, а забезпечити виконання двох обіцянок Януковича на виборах, а саме – податкові канікули та скорочення витрат на утримання депутатів та чиновників»
«Лише через два тижні після його голосування у першому читанні президент «побачив», віце-прем’єр «зрозумів», що кодекс поганий, а насправді – злякалися бунту підприємців. Треба продовжувати збирати підписи і тримати ситуацію в руках аж до прийняття «кодексу розвитку», а не «кодексу банкрутства» для України»

Юлія Тимошенко:
«Головна сутність сьогоднішньої влади – перенесення з плечей великих корпорацій на плечі, по суті справи, малого та середнього бізнесу і громадян України. Сьогодні у Податковому кодексі тільки великі корпорації отримують вільні зони від податків і повні преференції влади»

Політична партія «Наша Україна»:
«Впровадження Податкового кодексу в редакції Азарова стане ще одним наріжним каменем побудови в Україні поліцейської держави, в якій податкові органи виконуватимуть невластиві їм функції, а підприємці наперед вважатимуться злочинцями»

Сергій Терьохін, фракція БЮТ:
«Я хочу вас розчарувати, оскільки я теж не бачив остаточної версії Податкового кодексу, він був віртуально прийнятий урядом десь 10 днів тому і дійсно, його ніхто не бачив з міністрів, мабуть крім одного, міністра фінансів. Але після того він в цю неділю ще доопрацьовувався».
«Заступник міністра фінансів мені 10 хвилин тому сказала: „А в мене вже є новий Податковий кодекс, я можу вам його передати і краще його швидко прийняти за 2 дні. Ну уявіть собі, що можна зробити за 2 тижні майже 800 сторінок».

Ксенія Ляпіна, група «За Україну!»:
«В урядовому кодексі є зворотній підхід, це пишеться під бюрократію, що перемогла. В урядовому варіанті пропонується, фактично, функції органу дізнання віддати податковій інспекції. В урядовому варіанті кодексу пропонується, щоб податковий інспектор не з первинними документами працював, а міг проводити опитування фізичних осіб»
«Ми отримуємо ситуацію, коли для великих бізнесів даються якісь преференції, наприклад, в спеціальних економічних зонах, а з малого бізнесу збираються зібрати в три, чотири, п’ять разів більше. Чим бідніший – тим більше буде сплачувати»

Олександр Чорноволенко, фракція НУ-НС:
«…Будь-які податки на рухомість будуть гальмувати розвиток будівництва, бо сам цей податок, саме це існування його, навіть, якщо людина не платить, але має таку загрозу, що колись буде платити, то він стримує її в покращенні своїх житлових умов і взагалі…»

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, НУ-НС:
«В вочевидь, живемо по принципу: друзям – все, ворогам – урядовий Податковий кодекс»

Андрій Павловський, фракція БЮТ:
«Якщо Податковий кодекс Катеринчука направлений в основному на підтримку малого і середнього бізнесу, так як в країнах Європейського Союзу, де доля малого бізнесу складає в економіці 60 відсотків, а в тій же Японії – 80, то зараз нам нав`язується урядовий кодекс, який буде підтримувати великий капітал, свої підприємства, бізнес, наближений до влади. То і не дивно, тому що зараз у нас співвідношення в економіці таке, що 80 відсотків нашої економіки контролює фактично 10 родинних кланів, 15-20 відсотків – це всього доля малого і середнього бізнесу».

Петро Симоненко, фракція КПУ:
«Те, що сьогодні Верховна рада розглядає (проект М. Катеринчука – ред.) одного з депутатів – це намагання однієї людини погратися у політики перед виборами, бо цей проект Закону внесений давно»

Президент України Віктор Янукович:
«Позиція чітка: Податковий Кодекс має бути не для податківців, а для промисловості, бізнесу, для людей. Вважаю, що Податковий кодекс у сьогоднішньому вигляді не є збалансованим і вимагає серйозного доопрацювання… Треба робити швидко, узгоджувати з громадськими організаціями, проводити громадські слухання, дослухатись до підприємців. І після цього його приймати»
З поля бою на Майдані: п’ятниця, 25 червня 2010 року
Надія Кнець, голова Профспілки захисту підприємництва у місті Хмельницькому: «Нам пропонують розмитнювати товар, коли немає єдиного реєстру товарів в Україні, коли немає єдиної політики на митницях України, коли в чиновників високих рангів машини їдуть через кордони, не розтаможуючись, цілими сутками, аж дим стовпом стоїть, а ваш товар чекає на рейдах… То що чекає нас, коли почнуть його штучно перераховувати…»
«Вимагається від вас по Податковому Кодексу документи на країну походження товару.. На жаль, підприємці, які стали вже не просто торгуючими підприємцями, а виростають в маленьких ремісників, які випускають свої речі, не можуть свої товарні марки зареєструвати, бо це надзвичайно дорого, і мусять клеїти чужі лейбли і під чужими лейблами продавати цей товар. Які підтверджуючи документи вони будуть мати?»

Депутат Хмельницької обласної ради Петро Капусняк:
«Скільки в нас підприємців отут на базарі працює? А чого їх сьогодні тут немає? (На акції протесту проти прийняття Податкового Кодексу 25 червня). ЗМІ дали інформацію про те, який Податковий кодекс. Та фактично дійсно ніхто нічого не знає про нього. Я згідний, треба було з кожної області зібрати підприємців, зробити таку нараду – хай би вони виробили свою думку, а потім підводити до одного знаменника. Є питання. Якщо сьогодні кар’єр працює на єдиному податку – це неправильно, тому що там колосальні гроші йдуть»
Перший заступник начальника ДПІ в м. Хмельницькому Валерій Коновальчук: «Податковий кодекс передбачає, на мою думку, нормальний підхід до сумлінних платників податків, і їх в нас більше. І така практика є в більшості зарубіжних країн, зокрема в Німеччині, в США».

Голова первинної профспілкової організації речового ринку «Кооператор» Галина Кулик:
«А тепер по поводу Податкового Кодексу. Перше, де я його побачила – це був Інтернет. Шановні підприємці, навчіться користуватися Інтернетом».
«Виписка з протоколу засідання координаційної ради Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України від 23.06.2010 року. Слухали: про проект Податкового кодексу України. Вирішили: визнати неприйнятним проект Податкового кодексу України та порушення законних регламенту та процедури в процесі його розгляду. Підготувати, оприлюднити та надіслати відповідне звернення до народу як єдиного носія влади, органів влади та парламентських політичних партій… Негайно розпочати підготовку до Всеукраїнської акції протесту, яку провести в день розгляду Податкового Кодексу України у Верховній Раді України…. Організувати штаб і провести… акції протесту у регіонах в період з 24 по 30 червня».
«11 травня до нас на Асамблею приїжджав Михайло Бродський. Може, Президент і Прем’єр-міністр не знають, що витворяє їх посадова особа? .. Якщо він прийшов на сцену, і начинає свій виступ зі слів: «Здравствуйте, друзья-контрабандисты!». Про що це мова?».
«Давайте ми зараз проголосуємо: хто за відставку голови Деркомпідприємства України Бродського Михайла Юрійовича? Прошу голосувати! Одноголосно!»

Ігор Піголь, секретар Хмельницької обласної громадської організації «Край»:
«Що це за канікули, коли близько десяти видів підприємницької діяльності, які раніше були на єдиному податку, переводяться на загальну систему оподаткування, коли фактично збільшується податок на додану вартість, податок на прибуток, коли для підприємців вводиться так звана презумпція винності, коли податковим інспекторам надаються права інспекторів НКВД 37-го року?».

P.S.: Адам Мартинюк, Перший віце-спікер:
«Ситуація закінчиться тим, що ми внесемо зміни в календарний план, продовжимо сесію, і я вам гарантую, що до закінчення цієї сесії Податковий кодекс буде ухвалено».