https://moyagazeta.com/

Влада Москви дозволила провести антипутінський мітинг

У Москві 12 грудня пройде мітинг опозиції з вимогою відставки уряду Росії на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Путіним.

Захід розпочнеться о 12:00 на Пушкінській площі. Організатори погодили проведення мітингу з мерією Москви, повідомляється на сайті опозиційного “Комітету п’яти вимог”, який вів переговори з владою.

Крім відставки Путіна, до переліку вимог опозиціонерів входить розпуск Держдуми і Ради Федерації, проведення дострокових виборів, радикальне оновлення міліції і спецслужб, а також “прозорий бюджет на службу народу і розвиток країни”.

Свою акцію представники руху характеризують як творчу, спрямовану на досягнення в суспільстві розуміння цінності мирного масового протесту для здійснення поставлених цілей.

Попередній мітинг “Комітет” влаштовував 23 жовтня. Тоді на Пушкінській площі, за словами організаторів, зібралося близько двох тисяч людей. Московська міліція оцінила кількість учасників у 300 осіб.

До “Комітету п’яти вимог” входять представники 17 опозиційних і правозахисних рухів, зокрема “Солідарності”, “Лівого фронту”, “За права людини” та інших.

Зауважимо, що раніше мітинги опозиції у Москві зазвичай жорстко придушувалися, тому що були не санкціоновані владою. Але після того, як президент Дмитро Мєдвєдєв відправив Юрія Лужкова у відставку у зв’язку з “втратою довіри” і було призначено нового мера – Сергія Собяніна – влада вирішила дозволяти деякі мітинги “за умови обмеження кількості учасників”.

За матеріалами: ТСН