https://moyagazeta.com/

Ющенко: Якщо країна не отримає нової Конституції, повноваження ВР будуть припинені

 «Маю на увазі нещодавні спроби конституційного заколоту, коли Партія Регіонів і БЮТ, дві найбільші парламентські сили, хотіли поділити владу на двох і, по суті, усунути наших громадян від будь-якого вибору. Їм це не вдалося, бо ми стали разом і зупинили загрозу. Я закликаю і далі підтримувати українські патріотичні сили, вони вам ніколи не зрадять», – наголосив Ющенко. Про це повідомляється на Офіційному сайті Віктора Ющенка

Він пообіцяв, що так само буде відновлено право громадян відкрито і зрозуміло обирати депутатів. «Вибори Верховної Ради відбуватимуться за відкритими списками, а до місцевих рад – за мажоритарною системою. Ми скасуємо недоторканність депутатів і недоторканність суддів», – відзначив Президент.

«Я багато разів говорив своїй нації і зараз хочу повторити – не благайте цих 450 депутатів, щоб вони скасували свою недоторканність. Запам’ятайте – вони цього ніколи не зроблять. Це ваше право. Ви формуєте владу. Ви формуєте її компетенцію, її права. Від вас починається відлік, що їм мати. І тому, якраз мій варіант Конституції позбавляє цього імунітету, і ваше право, переконаний, ваш обов’язок – підтримати цю Конституцію, підтримати ці зміни», – наголосив кандидат в Президенти.

«Кількість депутатів буде скорочена, парламентський безлад буде припинений», – каже Ющенко. Він зазначив, що у 2004 році президентська система влади була замінена на парламентську, мажоритарна система виборів була замінена на пропорційну. «Те, що чотири роки ми маємо, по суті, бездіяльний парламент – це не вина конкретних осіб, це провина моделі і вибору. І тому нам треба змінити пропорційну систему виборів із закритими списками на пропорційну систему виборів із відкритими списками», – зауважив Ющенко. Він також сказав: «З урахуванням результатів всеукраїнського обговорення я внесу народний проект Конституції України до Верховної Ради. І якщо протягом 100 днів країна не отримає нової Конституції, повноваження Верховної Ради України будуть достроково припинені». «Позачергові вибори відбудуться з одночасним референдумом з ухвалення Основного Закону держави», – додав Президент.