https://moyagazeta.com/

Лицарські поєдинки в перший день фестивалю у Меджибізькій фортеці починалися із номінацій «Щит-Меч».

120 учасників лицарських поєдинків беруть участь у дводенному фестивалі середньовічної культури «Епоха героїв», що розпочався 17 липня у Меджибізькій фортеці.

Саме цей фестиваль у фортеці проводять вдруге – вперше він відбувся у 2019 році, а в 2020 році організовувати лицарські поєдинки не мали змоги через карантинні обмеження. Цьогоріч учасники фестивалю, каже Юрій Даценко, приїхали з усієї України. Додає: окрім поєдинків на відвідувачів фестивалю чекають виступи українських гуртів із традиційними середньовічними композиціями.Фестиваль "Епоха героїв" починається з лицарських поєдинків. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Фестиваль “Епоха героїв” починається з лицарських поєдинків.

Лицарські поєдинки в перший день фестивалю починаються із номінацій «Щит-Меч». Першими свою вправність на мечах демонструють жінки.

«Це більш спортивні номінації, адже тут потрібно, грубо кажучи, набити по супротивнику певну кількість очків. Треба вміти маневрувати, вміти гарно орудувати зброєю. У перший день програми відбудеться п’ять поєдинків», – розповідає Юрій Даценко.Окрім поєдинків, на гостей фестивалю чекають і виступи українських гуртів із традиційними середньовічними композиціями. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Окрім поєдинків, на гостей фестивалю чекають і виступи українських гуртів із традиційними середньовічними композиціями.

Жінки в обладунках в одній номінації змагаються близько години. Після десяти поєдинків перше місце виборює киянка Ліна Кіштарі. Вона уже п’ять років займається фехтуванням, а цьогорічний лицарський турнір в Меджибізькій фортеці для неї вже шостий.

«Колись мені в голову прийшла ідея, що було б добре навчитися просто фехтувати. Але фехтувати не в олімпійському виді спорту, а з обладунками, з мечем. І я знайшла свій клуб, почала займатися. Лицарські обладунки, хоч на вигляд і здаються важкими, але для жіночого тіла вони придатні. Ми робимо їх максимально оптимізованими для спорту, легкими, але з гарним захистом. Тому, коли йде розподіл ваги обладунків по тілу, ти їх не відчуваєш, ти просто до них звикаєш», – розповідає Ліна Кіштарі.

Дівчина додає, що головна нагорода для неї на фестивалі – це здобутий досвід і спілкування з учасницями, які розділяють її захопленняБільшість спортсменів, що змагаються в умінні володіти щитом та мечем, приїхали на фестиваль не лише заради поєдинків, але й поспілкуватися з однодумцями. Фото: Суспільне. Поділля.

Більшість спортсменів, що змагаються в умінні володіти щитом та мечем, приїхали на фестиваль не лише заради поєдинків, але й поспілкуватися з однодумцями. Фото: Суспільне. Поділля.

Вінничанин Сергій готується до чоловічих поєдинків. Чоловік займається фехтуванням вісім років. Говорить, лицарські поєдинки вимагають як значної фізичної підготовки, так і значних коштів.

«Треба досить довго тренуватися, мати гарну фізичну підготовку, щоб можна було довго в залізі махати мечем. Обладунок теж досить дорогий – нормальний комплект обладунку коштує біля тисячі доларів», – говорить Сергій.

Чоловік вважає, головна родзинка фестивалю – можливість перенестися в світ Середньовіччя.

Головна родзинка фестивалю - можливість перенестися у Середньовіччя. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Головна родзинка фестивалю – можливість перенестися у Середньовіччя.

На фестиваль багато відвідувачів прибули в середньовічних костюмах. Вінничанка Марія говорить, її костюм – європейського стилю.

«Це костюм XVI століття з Верхньої Баварії», – каже дівчина.

У перервах між поєдинками – виступи етногуртів, репертуар яких підібраний під традиційну музику XIV-XVI століття, розповідає ведучий фестивалю Юрій Даценко. Пояснює, глядачі мають змогу слухати середньовічні мелодії в двох локаціях – на території фортеці та за воротами.

На фестивалі багато середньовічної музики та танців. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

«У нас дуже багато лицарських боїв, в нас дуже багато музики, в нас величезний ярмарок, в нас багато танців. Вже прибула команда з Чернігова, яка представить ввечері просто неймовірне фаєр-шоу», – розповідає ведучий.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець каже – лицарські турніри у фортеці проводяться з 2003 року. Додає: територія заповідника дозволяє приймати значну кількість людей, незважаючи на карантинні обмеження.

«Фортеця має цілий гектар землі і на її території ми можемо прийняти дві тисячі людей. Тільки в залах є масковий режим, є засоби безпеки. А на території в нас – звичайне місто», – каже Олег Погорілець.

https://suspilne.media