https://moyagazeta.com/

На Львівщині продовжують віднаходити та ховати останки українських воїнів

Щороку віднаходять близько півсотні останків. Минулого року це була 51 людина з УПА та Червоної Армії, цього року знайшли вже 32-х. У “Долі” працюють семеро людей. Орієнтуються по документах, свідченнях людей.
“Знайдені вояки загинули в липні 44-го, – повідомив директор “Долі” Святослав Шеремета. – Санітарне поховання знайшли 10 липня. У спільній могилі, розмірами 2х2 метри та глибиною 1,2 метра, були останки шістнадцятьох людей. Вони належать воякам дивізії “Галичина”, яка в липні 1944-го у складі військ Вермахту брала участь у битві, відомій в історії як “Бродівський котел”. Те, що останки належать саме воякам-дивізійникам, підтверджують віднайдені в дослідницькому розкопі могили артефакти: остатки тканини від одностроїв, ґудзики від німецької уніформи, взуття, персні, нагороди та інші речі військової амуніції.”
Але у спеціалістів “Долі” є сумніви, що всі останки належать саме воякам дивізії. Одна із віднайдених нагород, так званий Лицарський хрест Залізного хреста, зі свастикою і зазначеним роком 1939, не могла належати воякові-дивізійникові. Тому, припускає Шеремета, є підстави стверджувати, що серед похоронених в могилі знаходяться останки як мінімум одного вояки Вермахту. Підприємство не займається розшуком поховань німців, євреїв. Однак якщо випадково натрапляють на їх поховання, передають останки в інші організації.
Зазвичай останки ховають на цвинтарях тих сіл, де вони були знайдені. Або у меморіальних комплексах. Зараз організація займається розшуком воїнів УГА, які загинули у 1918-20 роках і захоронені на території села Більче у Миколаївському районі Львівщини.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/life/_na-lvivschini-prodovzhuyut-vidnahoditi-ta-hovati-ostanki-ukrajinskih-vojiniv/509214