https://moyagazeta.com/

У Хмельницькій міській раді з’явився куточок Європи

 Поряд експонуються інформаційні стенди Парламентської асамблеї Ради Європи та картини відомої подільської майстрині Ніни Гончарук.

Відкриваючи експозицію відомої вишивальниці, «золотої голки» Ніни Іванівни виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський підкреслив, що роботи Ніни Гончарук – це обличчя нашого міста, вони такі ж багатогранні, цікаві та яскраві, як сам Хмельницький. Тому з нагоди відкриття експозиції Костянтин Іванович адресував слова вдячності вишивальниці за активну участь у мистецькому житті міста та його популяризацію і вручив подяку та подарунок від міської ради.

Ніна Гончарук працює в унікальній техніці – «живопис голкою». Вона стала першою вишивальницею, яка запатентувала такий стиль вишивки та продовжує активно працювати у ньому.

Мисткиня брала участь більш ніж у 2 сотнях різноманітних виставок у всій Україні. Ця експозиція – 58 персональна виставка її робіт. Цього разу хмельничанам представлено 27 вишитих картин.

Ніна Гончарук каже, що кожна її робота – це ретельно продумана та зважена картина. Часто на роботу над черговим шедевром йдуть місяці кропіткої роботи. Вона не малює ескізів, а наче пише картину, але нитками. Авторка мріє відкрити наступну виставку за кордоном, щоб показати усьому світові, що подільська земля має чим пишатися.

Також в урочистій атмосфері презентували виставку, присвячену Парламентській асамблеї Ради Європи.

Експозиція створена з нагоди 60-річчя від дня вручення першої нагороди ПАРЄ. Її приймають лише міста, які здобули різні ступені нагороди у ювілейному, 2015 році. Цього річ за результатами відбору, проведеного Комітетом з соціальних питань, охорони здоров’я і сталого розвитку 21 квітня, під час весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, Хмельницькому було присвоєно нагороду “Європейський диплом”.

Спеціально для Хмельницького у Страсбурзі зробили україномовний варіант інформаційних стендів.

Нагадуємо, виконавчий комітет Хмельницької міської ради взяв участь у конкурсному відборі, який щороку проводиться Радою Європи з метою відзначення муніципалітетів та регіонів Європи за активну роботу в напрямку євроінтеграції, поширення європейської ідеї та розвитку міжнародних зв’язків.

Система нагород Ради Європи заснована у 1955 році та складається з «Європейського диплому», «Почесного прапору», «Почесного знаку» та «Призу Ради Європи». Цьогоріч почесними дипломами у Страсбурзі відзначили 12 європейських міст. Україну представляли делегації із Хмельницького та Рівного. Отримання європейських нагород значно підвищує авторитет міст та відкриває нові можливості у сфері співпраці з міжнародними установами.

http://podilska.info/s