https://moyagazeta.com/

Уряд збільшив ціну на газ для населення, однак не передбачив коштів на підтримку безпеки газорозподільних систем

 

На засіданні Уряду, що відбулось 27 квітня ц.р., був прийнятий проект постанови щодо внесення змін у діючу постанову від 1.10.2015 р. №758.

Як розподілятимуться кожні 6.879 грн., сплачені користувачами послуг з газопостачання Хмельницької області за 1 куб. м газу:

* до бюджету в якості сплати податку на додану вартість – 1,15 грн

* власник ресурсу ПАТ «НАК «Нафтогаз України» – 4,96 грн

* управління магістральних газопроводів (за послуги з транспортування газу магістральними газопроводами) – 0,09 грн

* ПАТ «Хмельницькгаз» (за послуги транспортування газу розподільними мережами) – 0,64 грн

* ТОВ «Хмельницькгаз збут» (торгова націнка постачальника на газ) – 0,04 грн

монополіста НАК «Нафтогаз України», а газорозподільні підприємства, які безпосередньо

цілодобово та безперебійно обслуговують мільйони українських споживачів, – залишив практично без фінансування. Таким чином, на підтримку, проведення круглорічних капремонтів, модернізації та цілого комплексу першочергових робіт на газотранспортній системі області, яка функціонує та збудована ще у 50-60 роках минулого століття, залишається мізер – усього 9,4%.

Таким чином, наблизивши ціну на газ до європейських стандартів, левова частка надходжень піде на користь монополіста НАК «Нафтогаз України», в той час, як газорозподільні компанії на свою мізерну частку мають утримувати в належному технічному стані газотранспортну систему, а також гарантувати споживачам безперебійність та безаварійність газоопостачання. Нагальні потреби газорозподільних компаній, в т.ч. і ПАТ «Хмельницькгаз», вчергове залишаються без джерела фінансування, адже кошти з підвищення ціни не забезпечуватимуть такої необхідної підтримки зношеної газотранспортної системи Хмельниччини. Тому ціна європейська, а безпека газопостачання, на жаль, залишається занедбаною та поки що безперспективною.

Так, минулорічний опалювальний період практично перебував на межі зриву; із виділених на Інвестпрограму 25 млн.грн., компанія змогла освоїти лише 7 млн.грн.

Крім того, низький рівень заробітної плати на підприємстві призводить до відтоку кращих спеціалістів із багаторічним стажем. Так, середньомісячна заробітна плата працівників складає 3994,5 грн., що на 10% менше від заробітної плати по промисловості у Хмельницькій області.

Довідка:

ПАТ «Хмельницькгаз» здійснює розподіл природного газу на території Хмельницької області (крім м. Шепетівки та Шепетівського району) усім категоріям споживачів. Щорічні обсяги транспортування складають близько 640 млн.м.куб. природного газу. ПАТ «Хмельницькгаз» забезпечує природним газом майже 395 тис. домоволодінь Хмельниччини. Загальний рівень газифікації області складає більше 80%, протяжність газових мереж – понад 17 тис.км. Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області, що надає гарантовані робочі місця 2 тисячам працівників, стабільно входить до п’ятірки найбільших та сумлінних платників податків Хмельниччини. До бюджетів усіх рівнів ПАТ «Хмельницькгаз» у 2015 році сплатив понад 92 млн.грн.