https://moyagazeta.com/

Вшановуємо пам’ять Великого Кобзаря

 Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові,чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Т. Г. Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

Творчість Шевченка постає чи не найвидатнішим всеєвропейським і світовим явищем, бо до Тараса Григоровича, як слушно зауважив Вадим Скуратівський, “вікове горе мас, по суті, не мало своїх літературних уст, не розверзалося ними, не прорізалося своїм художнім голосом”. Творчість великого Кобзаря стала грандіозним мистецьким явищем і національно-соціальним викликом, саме Шевченко вперше в історії порушив тисячолітню німоту соціальних низів. Тому “Кобзар” і має планетарне значення, саме українським словом вперше заговорили невідомі досі для елітарної культури світи, речником яких став українець, він своєю творчістю демократизував європейську та світову літературу.

Нинішній рік – особливий, ми святкуємо 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря. Тема Шевченківських днів має бути позбавленою політичного забарвлення. Ювілейна дата, без сумніву, – хороший привід для того, щоб об’єднати українців різного віку і соціального стану, як в Україні, так і тих, хто живе або народився і виріс за кордоном. Головне – привернути увагу до ролі Т. Шевченка, не тільки історичної, але й у сучасності.

З метою вшанування пам’яті великого Кобзаря Тараса Шевченка, у Хмельницькому інститут МАУП 12 березня 2014 року заплановано провести Міжнародну науково-практичну конференцію “Постать Тараса Шевченка в сучасному культурному і геополітичному просторі”. Ідейниками наукового заходу є члени Громадського комітету з відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Учасниками конференції стануть вітчизняні та іноземні науковці, митці.

У Інституті існує гарна щорічна традиція проведення Шевченківських днів, діє студентський поетичний гурток, видаються збірки студентських поезій та збірки наукових праць. На території Інституту встановлено пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, який було урочисто відкрито у 2011 році.
Запрошуємо до спільного вшанування пам’яті Великого генія українського народу.

(Науковий відділ Хмельницького інституту МАУП)