https://moyagazeta.com/

Україна знайшла “спонсора” для виплат бюджетникам

Україна отримає від Світового банку додаткове фінансування на $529,9 млн для нагальних потреб.

Відповідну угоду підписав міністр фінансів Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (Україна, Білорусь і Молдова) Аруп Банерджі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Ці кредитні кошти нададуть на пільгових умовах під гарантії Великої Британії і Данії: термін погашення кредиту – 19 років з п’ятирічним пільговим періодом. Відсоткова ставка – 0,25% річних (нараховується на невикористану частину позики).

Кошти позики спрямують до загального фонду державного бюджету України на відшкодування виплат на оплату праці співробітників бюджетної сфери, забезпечення пенсійних виплат та окремих програм державної соціальної допомоги, підтримку малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили стан реалізації портфеля чинних спільних проєктів між Україною та Світовим банком, а також можливу ініціацію нових спільних проєктів на підтримку України.

“Ми вдячні урядам Великої Британії і Данії, а також команді Світового банку за потужну підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Залучені кошти дозволять зберегти дієвість і стійкість функціонування української системи державного управління, надалі фінансувати нагальні соціальні потреби в умовах воєнного стану”, – сказав Марченко.