https://moyagazeta.com/

Як збільшити стаж за рахунок догляду за особою з інвалідністю: пояснення ПФУ

Для збільшення стажу потрібно дотримуватися певних вимог

Українцям пояснили, як збільшити стаж за рахунок догляду за особою з інвалідністю. Це передбачено законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до закону, передбачається зарахування до страхового стажу громадянина періоди догляду за особою з інвалідністю першої групи, за дитиною з інвалідністю ти особою пенсійного віку, яка потребує догляду.

Які умови для збільшення стажу

Громадянин, який здійснював відповідний догляд, мав бути:

  • працездатним;
  • не працював у такий період;
  • одержував в органах соцзахисту населення допомогу чи компенсацію, згідно із законодавством.

У таких випадках період догляду враховується у страховий стаж людини, адже відповідно до статті 11 закону у цей час людина є застрахованою особою. Для неї страхувальником виступатиме відповідний орган соцзахисту населення.

“Якщо такі періоди мали місце з липня 2000 року, то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. У разі доцільності зазначені періоди “оптимізуються” (вилучаються з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії)”, — зазначають у ПФУ.

Загалом українське законодавство передбачає, що у наступному році для виходу на пенсію за віком потрібно мати щонайменше 30 років страхового стажу (цифра збільшується щороку до 2028 року).

Що ще слід знати пенсіонерам

Українці, які працювали та підлягали соціальному страхуванню у Польщі, можуть претендувати на тамтешню пенсію.

Це передбачено міждержавною угодою від 2014 року.

Нагадаємо, що у Верховній Раді пройшов перше читання законопроєкт 7649, у разі остаточного ухвалення якого українці зможуть добровільно відраховувати внески у Пенсійний фонд з 16-річного віку.

Нагадаємо, що Світовий банк виділив Україні 529,9 млн доларів на фінансування бюджетної сфери та забезпечення пенсійних виплат. Підписано угоду про надання кредитних коштів.