https://moyagazeta.com/

Успішний виступ хмельницьких Динамівців на чемпіонаті світу з бойового самбо

Розпочались регулярні заняття з працівниками міліції та внутрішніх справ. В 1935 році була створена завершена система, яка об’єднала прийоми спортивної боротьби та самозахисту.
Офіційна дата народження боротьби самбо – 18 жовтня 1938 року, – день, коли вперше відбулась конференція викладачів цього виду боротьби і збір тренерів на яких була затверджена єдина методика підготовки.

Сучасне самбо можна розділити на три розділи: спортивна боротьба, бойове самбо та прикладна система.
Впродовж майже сімдесяти років товариством “Динамо” ведеться цілеспрямована робота щодо розвитку та популяризації цього виду спорту.

Унікальність та прикладний характер цього виду єдиноборства у тому, що в його арсеналі є необхідні прийоми, специфічні для співробітників правоохоронних органів, для яких потрібно не фізично знешкодити злочинця, а обеззброїти його та затримати.
Цього року обласної організацією “Динамо” спільно з Федерацією бойового самбо України створено Хмельницький обласний осередок з цього виду спорту. І спортивні результати е забарились. Хмельницька область посіла треті місця на молодіжному чемпіонаті України та чемпіонаті України серед дорослих. Команда “Динамо” Хмельницький посідає четверте місце в рейтингу серед європейських клубів бойового самбо. Із семи членів національної збірної команди України – два хмельницьких динамівці.

19-21 грудня в місті Химки Московської області проходив чемпіонат Світу з бойового самбо. В змаганнях приймало участь 112 найсильніших бійців Світу, які представляли вісімнадцять країн. До складу збірної України увійшли курсант Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького солдат Кущ Павло та нещодавно звільнений з строкової служби військової частини 3053 внутрішніх військ МВС України Дмитрач Дмитро. Для Павла та Дмитра це перший чемпіонат Світу. Та, відповідно, мало хто прогнозував нашим землякам місця на п’єдесталі. Проте, як виявилось, дарма…
У ваговій категорії до 82 кілограм Павло Кущ на шляху до на півфіналу впевнено здолав усіх свої суперників, а у напівфіналі його чекав поєдинок із представником Росії – діючим чемпіоном Світу. Поєдинок виявився дуже напруженим та видовищним, – росіянин домінував в ударній техніці, а Павло впевненіше почувався в боротьбі та зумів провести дії, які принесли йому бали та перемогу. І ось, фінальний поєдинок із представником Казахстану. У не менш напруженому двобої  із представником Казахстану Павло також зумів здобути перемогу та став чемпіоном Світу!

У ваговій категорії до 57 кілограм Дмитро Дмитрач у напівфінальному поєдинку вийшов “з’ясовувати стосунки” із представником Таджикистану та зумів його здолати, але у фінальному поєдинку поступився представнику Росії.
У підсумку збірна команда України посіла друге місце, поступившись лише одним заліковим балом господарям – збірній команді Російської Федерації, третє місце за збірною командою Казахстану.

Фінансування поїздки збірної команди України здійснювалось Федерацією бойового самбо України (президент Єльхан Велієв), який наголосив, що ніколи збірна України не була настільки близькою до звання найсильнішої на планеті.
Тож побажаємо бойовим самбістам подальшого вдосконалення спортивної майстерності, формування стійких морально-вольових якостей, необхідних для здійснення заповітної мрії – стати найсильнішою нацією планети з бойового самбо!

“Кожен спортсмен вартий в бою
кількох рядових бійців,
а взвод спортсменів надійніше
батальйону при виконанні
складної бойової операції”
Герой Радянського Союзу
генерал армії
Петров І. Є.
А особливо якщо це бойові самбісти…
(Авт.)

 

Автор: Старший інспектор ХОО ФСТ “Динамо” Вадим Подрушняк