https://moyagazeta.com/

«БАЛТІКА» ПРОПОНУЄ

Але чи належним чином нас хвилює їх корисність?

Звички формуються в сім’ї. Ми не можемо вплинути на екологію та спадковість, але свідомо обирати корисне харчування, привчати своїх

дітей дбати про своє здоров’я – ми зобов’язані. Однією з переваг нашого часу є доступність такого корисного продукту, як риба та морепродукти. Люди, які вживають рибу хоча б два рази на тиждень, майже не хворіють серцево-судинними захворюваннями. Білок риби набагато краще засвоюється організмом, ніж білок м’яса. Жирні кислоти омега-3 знижують рівень жирів у крові, регулюють тиск, попереджують цукровий діабет, покращують стан шкіри і волосся.

На Поділлі є багато виробників-фахівців, які виробляють якісну та смачну рибу. Наше підприємство уже 10 років випускає рибо продукцію під торговою маркою «Балтіка». У нас сталий та добросовісний колектив, який пишається своєю справою. Хімічна та бактеріологічна лабораторії на усіх етапах технологічного процесу виробництва контролюють якість вхідної сировини та готової продукції. Завдяки наполегливій праці кваліфікованих спеціалістів та сучасним технологіям, продукція має досконалий смак та високу якість, зберігаючи при цьому усі корисні харчові властивості дарів моря. Для нас важливо утримувати

довіру і повагу споживачів до нашої продукції, приносити користь людям. Ми не гонимося за надприбутками, прислухаємося до побажань покупців, дбаємо про якість продукту.

Ученые доказали, что неправильное питание приводит к заболеваниям. В  нашем питании не хватает витамина С и фолиевой кислоты. Большая проблема – нехватка йода. Очень много йода в морепродуктах – рыбе, креветках. Гипертоникам, а также людям, страдающим заболеваниями почек, вместо соли лучше употреблять водоросли, например морскую капусту. Необходимый организму селен, как и йод, содержится в морепродуктах. Вместо сливочного масла и сала  лучше использовать растительные масла, в которых много ценных жирных кислот. Они содержатся и в рыбе. Особенно полезна холодолюбивая морская рыба – атлантическая и тихоокеанская сельдь, горбуша, лосось. Тем, кто подолгу работает за компьютером, нужно беречь зрение. В рационе должны быть продукты, содержащие витамин А, и минерал селен (он также есть в дарах моря).

Главный диетолог Минздрава Украины, заведующий кафедрой гигиены питания Национального медицинского университета им. А. А. Богомольца профессор Виктор Циприян.

Копчення та соління риби використовуються з давніх-давен. Вони традиційні для багатьох народів, тому що при цьому покращуються смакові якості, збільшується термін зберігання продукту. Знаючи зайнятість сучасних господинь, ми намагаємося полегшити їх побут, максимально приблизивши до столу готовий продукт. Для цього на підприємстві працює кулінарний рибопереробний цех, де виготовляють пресерви з філе оселедця, рибо-овочеві салати, масла рибні та ікорні, салати з морської капусти та маринованих овочей по-східному. Великий попит на цю продукцію пояснюється тим, що вона дозволяє смачно і економно харчуватися, не витрачаючи часу на приготування.

Окремо хочеться згадати і про морську капусту, цілющі властивості якої зробили її популярною і доступною в різних куточках нашої планети. В ґрунті, воді та повітрі нашого регіону немає йоду. Вживання морської капусти повністю задовольняє потребу організму не тільки в йоді, але й зміцнює імунітет, центральну нервову систему, нормалізує функцію щитовидної залози, виводить радіонукліди. Отже, риба та морепродукти – це екологічно чистий продукт, який не містить генно-модифікованих організмів і корисний всім: людям похилого віку і дітям, підліткам і вагітним, спортсменам і трударям. Асортимент її настільки різноманітний, що по кишені споживачам з будь яким статком.

Турбує, що й досі на ринках, де отоварюється переважна більшість населення, перевагу віддають дешевій продукції, яка виготовлена недобросовісними «фахівцями», в антисанітарних умовах, з сировини сумнівної якості. Головна їх ціль – отримати швидкий прибуток, тому й вдаються до різних хитрощів. Наведу лише пару прикладів: для того, щоб збільшити вагу соленої риби та терміни зберігання, використовують формальдегід, емульгатори, стабілізатори, антиокислювачі, підсилювачі смаку, що дуже небезпечно для нашого здоров’я. Щоб якісно закоптити рибу, потрібно докласти чималих зусиль, та ще й понести витрати. Із 100 кг соленої риби копченої виходить лише 60 – 80 кг, у залежності від виду риби. А горе-виробників це не турбує, їм достатньо обробити її есенцією з рідкого диму, та барвником сумнівного походження, і ці відсотки втрат обернуться для них прибутком.

Вам стало нудно читати? Значить, у вас ще нічого не болить. А якщо стурбовані, то купуйте продукцію відомих виробників і ви уникнете багатьох прикростей та отримаєте задоволення.

Тож смакуйте рибку собі на здоров’я!

Щиро ваш колектив ПП «Балтіка»

Р.S.Користуючись   нагодою, вітаю всіх працівників харчової промисловості та колектив свого підприємства з професійним святом! Успіхів та наснаги всім в нелегкій справі та добробуту в ваших СІМ’ЯХ!

З повагою, С.Б.Яковюк.