https://moyagazeta.com/

Петро Цвень: «Авангард» – це частинка нашої країни, де українці продовжують собі життя»

Після цієї публікації до редакції «Моєї газети+» поступило багато дзвінків, у яких читачі просять продовжити розповідь про цю унікальну лікувальну установу. Саме тому у нашому сьогоднішньому випуску ми пропонуємо усім вам, шановні читачі, інтерв’ю з головним лікарем закладу Петром Цвень.

– Петре Васильович, скажіть одразу – чим для Вас є цей санаторій?
– Запитання про санаторій – досить глибинне. І відповісти на нього однозначно досить важко. Санаторій „Авангард”, в якому ми зараз знаходимося – одна з перлин лікувально-оздоровчих закладів України. Його площа складає більше 80 га, переважна більшість території – це дивовижної краси парки. Зараз „Авангард” настільки самодостатнє підприємство з потужною інфораструктурою, що придбати доводиться лише електроенергію та газ. Житлові та лікувальні корпуса, що побудовані у різні часи на території санаторію, до певної міри унікальні. До прикладу, далеко не кожен подібний заклад може похизуватися палацом. Саме у палаці графині Марії Григорівни Щербатової, де, за легендою, колись зупинявся геній російської літератури, поет Олександр Пушкін, розміщено наш лікувальний корпус. До речі, кілька тижнів тому ми тут відкрили музей Щербатової.

Що ж стосується колективу „Авангарду”, то його переважна більшість – жителі Немирова та району. Лише кілька працівників проживають за межами Немирівщини, у інших містах Вінницької області. Цим пояснюється їх щира любов до санаторію, адже дитинство майже кожного з нас проходило на цій землі. У цих чудових парках ми іще малими милувалися трояндами на клумбах, дивувалися цій красі, адже не кожне обійстя мало щось подібне у себе на подвір’ї. Тут ми зростали, у тіні цих садів минала наша юність. Одружившись та створивши родини, тепер у Немирові ми ростимо своїх дітей. Тому санаторій для колективу – це не робота, а власне життя, і кожен з „авангардівців” зацікавлений у тому, аби наш заклад і надалі розвивався і процвітав, а гості відчували комфорт та затишок.

– Кожного разу, коли запрошують у гості, хазяї знаходять привід. Які аргументи у Вас, як у господарів „Авангарду”, для своїх майбутніх відвідувачів?
– Аргументів багато. До прикладу, кілька тижнів тому ми відсвяткували 90 років з дня заснування закладу, а ця дата вже свідчить про неабиякий авторитет. Якщо з говорити про інші причини, то саме в цій місцевості ви можете почути незабутній пташиний спів та прогулятися затишними алеями парку. Проте, найголовніше, що змусить вас знову і знову відвідувати наш заклад – це фаховий, турботливий персонал санаторію „Авангард”. Ми будемо раді гостям не тому, що так належить, а тому, що кожен працівник працює не лише заради себе, а, передусім, вболіває за заклад в цілому, працюючи на спільний результат. Це та теза, яку ми сповідуємо. І тому, аби переконати людину відвідати санаторій, я може навести десятки переконливих аргументів. Лікування, відпочинок, ставки, риболовля, дискотеки, екскурсії, бібліотека, тенісні корти, кінотеатри – кожен знайде для себе заняття. Багато з тих людей, що уже відвідали нас, кажуть: „Ми тут відпочиваємо душею”. Особливо нашу місцевість цінують люди, які приїздять з мегаполісів та промислових центрів – Кривий Ріг, Дніпропетровськ та ін. У таких гостей перші дні відпочинку інколи стається запаморочення через чисте повітря, і перші кілька днів вони звикають дихати, а потім не хочуть повертатися додому. В круговерті нашого світу людський мозок не встигає опрацювати ту кількість інформації, яка надходить щодня.

А людина ж створювалася не за таких умов, у яких зараз їй доводиться існувати, а у тиші і спокої. І тому кожен з нас повинен щотижня находити день для відповчинку, протягом року – побувати у відпустці, аби відновити свої сили, замислитися про життя, а, можливо, і просто виспатися. Якщо ж санаторій відвідують сімейні пари, то тут вистачає часу, аби приділити один одному більше уваги, сказати зайвий раз добре слово, на що у повсякденному житті не завжди стає хвилини ані зранку, ані ввечері. Ніби гармонія є, але чогось всеодно не вистачає. Ми завжди читаємо у книзі відгуків подяки від родин за години та дні щастя, проведені у санаторії. Це надзвичайно приємно, і тому ми намагаємося створити усі умови для того, аби і надалі наші відвідувачі могли відшукати ідеальну гармонію свого життя.

Наша місія – надзвичайно важлива і позитивна, адже робота направлена на оздоровлення людей, на покращення їхнього самопочуття та навіть настрою. Лише у позитиві народжується усе добре, гарне, веселе, якісне. Можна сказати, що санаторій „Авангард” – це частинка нашої країни, де українці продовжують собі життя. І це приємно.

Людмила Луніна