https://moyagazeta.com/

А.Близнюк повідомив, які документи потрібні для отримання кредиту за програмою “Доступне житло”

“Громадянин, прийнявши рішення взяти іпотечний кредит із частковою компенсацією відсоткової ставки, має просто прийти туди з мінімально необхідним набором документів. Це оригінал і копія паспорта, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідку про склад сімї, копію свідоцтва про шлюб ( за наявності), копію свідоцтва про народження дитини (дітей), довідку (форма 3) ЖЕКу або довідку від паспортиста гуртожитку чи договір про винаймання квартири встановленого зразка; документи про доходи позичальника та членів його сім’ї за останні шість місяців”, – повідомив А.Близнюк.

Також Анатолій Близнюк відзначив, що понад 4,5 тис. громадян України готові отримати іпотечні кредити під 3%.

За його словами, близько 4,5 тис. громадян України готові отримати іпотечні кредити, а з них 2,1 тис. людей почали підбирати квартири у забудовників і готувати необхідні документи для укладання договорів.

“Мінрегіонбуд уже довів бюджетні кошти розпорядникам коштів нижчого рівня і підписує з відповідальними виконавцями договори на делегування повноважень … З регіонів послані в міністерство переліки об’єктів, в яких пропонується для придбання 3 тис. 311 квартир. Отримано перші підтвердження від банків щодо участі в програмі “, – сказав він.

Нагадаємо, на думку заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігоря Лисова, будівельним компаніям вигідно брати участь у програмі пільгового кредитування житла.

“Забудовникам вигідно брати участь у програмі пільгової іпотеки, адже це держзамовлення. Тобто на сьогодні забудовник розуміє, що він отримає гроші на будівництво та може розраховувати на поетапне фінансування”, – зазначив парламентарій.

На його думку, першочергово до програми іпотечного кредитування мають бути залучені об’єкти з високим ступенем готовності.

“Насамперед треба звернути увагу на ті об’єкти, які мають високий ступінь готовності. Адже це означає, що вони будуть привабливими для інвестора, тобто населення. Якщо у нас буде комплекс умов – люди, які хочуть і можуть придбати житло, забудовник і держпрограми, тоді будуть перспективи вирішення житлової проблеми”, – зазначив І.Лисов.

Як повідомляв УНН, державна програма іпотечного кредитування на 10-15 років під 3% річних вже близько 10 років працює для молодих сімей. У поточному році
рівень компенсації вже склав 112 млн. грн., держава вже буде компенсувати за тими угодами, які укладені раніше. Ще 60 млн. буде виділено на нові квартири. Тобто держава дає молодій сім’ї кредит повністю на 100% вартості квартири, сім’я купує квартиру, а потім держава компенсує різницю між ставкою банку та 3%.

Источник: УНН