https://moyagazeta.com/

Міліціонер передумав “здирати” 100 тисяч з журналіста

Про це повідомив Інститут розвитку регіональної преси, чий юрист Олександр Бурмагін надавав консультаційну допомогу херсонському журналісту, пише pravda.com.ua

Як відомо, Мартиненко вимагав спростувати інформацію з новини “Вчора на розі вулиць Перекопська і Чорноморська стріляли” і стягнути з Бузака 100 тисяч гривень.

У тексті новини дослівно повідомлялося: “Вчора, 18 листопада, близько 7:45 годин на розі вулиць Перекопська і Чорноморська лежав труп. За словами місцевих жителів і випадкових перехожих рано вранці відбувалося затримання правоохоронцями злочинця, який був убитий автоматною чергою”.

“Сьогодні ми зустрілися з генерал-майором міліції, начальником УМВС України в Херсонській області Валерієм Литвиним та начальником Дніпровського райвідділу міліції Херсону Володимиром Мартиненко і дійшли з ними згоди”, – розповів Тарас Бузак.

“Вони подали заяву про відкликання свого позову. У свою чергу я опублікував спростування, що труп був, але стрілянини не було”, – додав він.

У спростуванні інформації йдеться: “Насправді труп в цьому районі дійсно був, але не з вини стрільби правоохоронних органів, а з причини п’яної бійки. Вказане вбивство було розкрито. Таким чином, можна стверджувати, що стрільби в цей час і в цьому районі дійсно не було”.

Реагуючи на звернення Тараса Бузака до Комітету з питань свободи слова та інформації з приводу порушення його процесуальних прав, голова комітету Микола Томенко заявив, що в цьому випадку порушуються норми закону “Про інформацію”, які прямо вказують, що посадові особи не мають права вимагати відшкодування моральної шкоди. 

Фото podrobnosti.ua