https://moyagazeta.com/

Навчання у США за Програмою Фулбрайта

Сенатор Фулбрайт заснував програму, щоб американці та українці могли вільно обмінюватись власними ідеями.
За словами викладача кафедри іноземної філології Хмельницького національного університету Наталії Бідасюк, яка навчалася за такою програмою, у США є можливість не тільки добре вивчити англійську мову, але й познайомитися з культурою американців і розповісти їм про Україну та її історію. Навчання в американських університетах триває від одного до двох років для здобуття ступеня магістра. Щороку з України у США їде за Програмою Фулбрайта 70 осіб. У конкурсі можуть брати участь студенти та випускники ВУЗів, які отримали диплом бакалавра, спеціаліста або магістра. Обов’язковою вимогою до кандидата є вільне володіння англійською мовою. В середньому за одне місце у конкурсі змагається до семи осіб, які хочуть навчатися у США.

Як зазначив асистент інформації та реклами Мар’ян Лунів, офіс Програми імені Фулбрайта оплачує всі витрати учасників конкурсу та надає візову підтримку. Під час навчання студенти-фулбрайтівці отримують стипендію, медичне страхування та додаткові гроші на придбання підручників.
Документи приймаються щороку до 16 травня. Відбір учасників здійснюється на відкритій конкурсній основі, а фіналісти остаточно затверджуються комісією США.

Людмила Нагорна.