https://moyagazeta.com/

Ображений пасажир «замінував» електропоїзд

04 січня 2012 року о 8 годині 10 хвилин до чергової частини лінійного відділення на станції Вінниця надійшло повідомлення про те, що у електропоїзді № 858 «Жмеринка – Київ» закладено вибухівку. Один з пасажирів п’ятого вагону цього електропоїзду вів себе зухвало, лаявся, чіплявся до пасажирів, які були змушені висадити його на одній з залізничних станцій. Ображений чоловік, недовго думаючи, зателефонував на номер «102» і повідомив про те, що його на станції Сосонка висадили з електрички «Жмеринка – Київ», але ця електричка до Києва не доїде, оскільки він заклав у ній вибухівку.

На станцію Сосонка виїхала слідчо-оперативна група лінійного відділення на станції Вінниця, за сигналом тривоги було піднято особовий склад лінійного відділу на станції Козятин, задіяні всі необхідні служби.
Оперативні працівники з’ясували, що телефонував 30-річний мешканець Хмельниччини, який неодноразово притягувався правоохоронцями до відповідальності.
Поки працівники лінійного відділення на станції Вінниця встановлювали особу зловмисника, їх колеги з лінійного відділу на станції Козятин організовували роботу по евакуації пасажирів з «замінованої» електрички та недопущенню її вибуху. О 8 годині 40 хвилин, по прибуттю на станцію Козятин, електропоїзд прийняли на 1014 км третьої Київської платформи. З електропоїзда евакуювали близько 300 чоловік, які були пересаджені у електропоїзд № 832 «Гречани-Київ», що довіз їх до місця призначення. Спеціалісти вибухотехніки обстежили електропоїзд на предмет знаходження вибухових пристроїв. На щастя вибухівки вони не виявили. Повідомлення про замінування електропоїзду виявилось неправдивим.

Правоохоронці порушили кримінальну справу по факту неправдивого повідомлення про замінування електропоїзду за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України.
Лише через 10 днів працівники лінійного відділу на станції Хмельницький отримали оперативну інформацію про те, що «терорист» повернувся до дому. Увесь цей час правоохоронці йшли по його стопах, побувавши у Вінниці, Києві, Одесі та Одеській області він повернувся на Хмельниччину. Задіявши усі можливі сили вони затримали його у рідному місті, про що одразу ж повідомили колег з лінійного відділення на станції Вінниця. Згодом правопорушника передали працівникам Вінницького лінійного відділення міліції для проведення слідчих дій.

Затриманий пояснив, що під час поїздки в електропоїзді він вийшов покурити у тамбур вагону. Один з пасажирів зробив йому зауваження про те, що куріння в електропоїзді заборонено, але він на це не відреагував і той його примусово висадив з електрички по станції Сосонка. Розлючений чоловік вирішив помститися дивним чином – зателефонувавши на «102», повідомив про замінування електропоїзду.
Як з’ясувалось, затриманий раніше чотири рази притягувався до кримінальної відповідальності за майнові злочини, але, видно, належних висновків для себе не зробив і знову скоїв злочин. Згідно чинного законодавства, завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.