https://moyagazeta.com/

День прав человека

Этот день знаменует годовщину принятия Ассамблеей Всеобщей декларации прав человека в 1948 году.

Отрывок выступления Генерального секретаря ООН:

«Образование в области прав человека — это значительно больше, чем просто урок в школе или тема дня; это процесс ознакомления людей с механизмами, которые им необходимы для того, чтобы жить в условиях безопасности и с чувством достоинства.

В этот «Международный день прав человека» давайте продолжим совместные усилия по формированию и воспитанию в будущих поколениях культуры прав человека, по содействию торжеству свободы, укреплению безопасности и мира во всех странах».

Правова освіта – один з чинників дотримання прав людини. Вихованню правничої грамотності різних категорій громадян міста сприяє Програма правової освіти населення на 2007-2010 роки, яка успішно впроваджується в життя у місті Хмельницькому. Звіт про її виконання обговорили днями на своєму черговому засіданні члени міської координаційно-методичної ради з питань правової освіти.
За інформацією голови МКМР, начальника міськрайоного управління юстиції Миколи Малашевського протягом одинадцяти місяців поточного року працівниками управління спільно з членами ради брали активну участь у проведенні “круглих столів”, конференцій, загалам в місті було проведено 28 запланованих та 8 позапланових правоосвітніх та правовиховних заходів.

Так, зокрема, правоосвітні та правовиховні заходи переважно для учнівської та студентської молоді проводились спільно з Централізованою бібліотечною системою, Центром національного виховання учнівської молоді, з Центром роботи з сім’ями. жінками та дітьми “Родинний дім” управління у справах сім’ї та молоді, на базі правового клубу “Юність і закон” міського Будинку культури управління культури і туризму міської ради проведено 4 правоосвітніх заходи.

Крім того, з міським Центром зайнятості також розроблено спільний план проведення правоосвітніх заходів для різних категорій незайнятого населення. Так, у 2008 році було проведено 7 заходів на базі клубу Центру “Право”.

Загалом під час проведення правоосвітніх та правовиховних заходів висвітлюватись питання з роз’яснення застосування норм цивільного, сімейного, трудового, земельного законодавства та адміністративного судочинства. Окрім масових правоосвітніх заходів, управління протягом року брало активну участь у проведенні “круглих столів”, конференцій, зокрема, у проведенні “круглого столу” для представників закладів культури, місцевих органів влади “Населення. Бібліотека. Влада”.

В рамках проведення місяця правових знань до Дня юриста 09.10.2008р. організовано та проведено лекцію екскурс “Діяльність органів юстиції у здійсненні прав і свобод людини і громадянина” для студентів 1 курсу юридичного факультету Хмельницького інституту МАУП на базі відділу РАЦС по м. Хмельницькому.

На виконання Національної, Обласної та Міської програм правової освіти населення на 2007-2010 р. та рекомендацій управлінням юстиції, з метою поширення передового досвіду в організації правоосвітньої діяльності в жовтні місяці поточного року спільно з управлінням культури і туризму ХМР організовано та проведено конкурс-огляд на кращу організацію правоосвітньої діяльності серед бібліотек міста Хмельницького. Відповідно до Положення, конкурс-огляд проводився протягом місяця у три етапи: І – накопичення та оформлення та подання матеріалів на конкурс; II – вивчення матеріалів конкурсною комісією; III – підведення підсумків конкурсу. Участь у конкурсі взяло 11 з 15 бібліотек міста. За результатами проведення конкурсу відзначено грамотами Хмельницького міськрайонного управління юстиції та цінними подарунками від управління культури і туризму бібліотеку-філію №12 (І місце), бібліотеку-філію №8 (II місце), бібліотеку-філію №2 (III місце).

З метою підвищення рівня юридичних та правових знань цього року проведено 18 навчальних семінарів для різних категорій посадових осіб Запроваджено практику проведення щомісячних навчальних семінарів для вчителів правознавства навчально-виховних закладів міста Хмельницького спільно з управлінням освіти на базі Технологічного багато профільного ліцею, проведено 3таких навчальних семінари. У серпні був організований та проведений навчальний семінар для посадових осіб управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому.

Управління координує діяльність місцевих органів виконавчої влади, державних підприємств, установ, організації щодо організації роботи з правової освіти населення, формування у громадян правового світогляду, перевіряє стан правоосвітньої діяльності на підприємствах, в установах, організаціях, надає необхідну практичну та методичну допомогу.

Управлінням юстиції продовжено практику прийому громадян керівництвом управління з метою надання безкоштовної правової допомоги та юридичних консультацій за місцем постійного проживання на базі громадських приймалень комітетів самоорганізації населення (Ружична, Книжківці, Лезневе) та у віддалених мікрорайонах міста Хмельницького (Гречани, Озерна) (з липня місяця залучені приватні нотаріуси Хмельницького міського нотаріального округу). Станом на 28.11.2008 року таких прийомів було здійснено 10, під час яких правову допомогу та юридичні консультації отримали 72 громадянина міста.

На виконання Хмельницької обласної та міської програм правової освіти населення на 2007-2010рр. управлінням юстиції, протягом 2008 року, було продовжено активну співпрацю з регіональними ЗМІ. В публікаціях та виступах надаються роз’яснення застосування окремих норм чинного законодавства
 

 

Источник: calend.ru, УВІП