https://moyagazeta.com/

КОНФЕРЕНЦІЇ З БЕЗПЕКИ ТРЕНУВАЛЬНИХ НІЧНИХ ПОЛЬОТІВ У ЛІБЕРІЇ

Участь у конференції крім посадовців штабу Місії і осіб AIR OPS Центру відповідальних за безпеку польотів, взяли представники Російської авіакомпанії «UTAIR» і 56-го окремого вертолітного загону ЗС України, які відповідно до діючих контрактів з ООН виконують польоти в Ліберії. Наших миротворців на конференції представляли начальник групи планування застосування авіації – заступник командира загону полковник Андрій Когут та офіцер взаємодії між Українським контингентом і Центром управління повітряними операціями капітан Станіслав Жила.

Головним питанням порядку денного конференції було вивчення проблеми придатності ряду вертолітних майданчиків для їх подальшого використання в умовах тренувальних нічних польотів за визначеними маршрутами через невідповідність вимогам безпеки – занедбаність чи знаходження на небезпечній відстані будівель або телекомунікаційних веж.

– За підсумками роботи учасників конференції, – розповідає полковник Андрій Когут, – було прийнято рішення про визначення десятка безпечних майданчиків для проведення нічних тренувальних польотів по усій території Ліберії. Начальник відділу технічного забезпечення польотів авіації Центру управління повітряними операціями Місії пан Семмі Мванза запропонував провести 23 і 24 лютого розвідувальні польоти на російському Мі-8 над визначеними вертолітними майданчиками. Колегіально було прийнято рішення про створення комісії у складі представників AIR OPS Центру, штабу Місії і Українського вертолітного загону для дослідження їх придатності і додаткового облаштування для того, щоб 27 лютого мати затверджений список безпечних майданчиків для наших тренувальних польотів у нічну пору доби – зазначив Андрій Миколайович.

Крім того, по за межами роботи конференції, представники 56 овз узгодили з паном Теофіліо III-ім Натівідадом ряд організаційних питань які стосувались роботи групи бойового управління Українського миротворчого загону по тренуваннях з наведення бойових Мі-24 на цілі. Було уточнено місця тренувань – додаткові географічні точки, координати, місця дозаправки вертольотів, план взаємодії з іншими контингентами Місії в забезпеченні автомобільним транспортом. Адже відповідно до нового наказу тренування з наведення проводитимуться не два рази на місяць, як було раніше, а вісім разів. До того ж кількість місць їх проведення збільшилася з трьох дозволених точок – до шести.

Майор Андрій Агєєв.
м. Монровія.
Фото автора.