https://moyagazeta.com/

Майже девятсот вибухонебезпечних предметів знешкоджено українськими саперами в афганістані

Щоденно українськими саперами здійснюється інженерна розвідка шляхів пересування коаліційних сил, перевірка автомобілів та вантажів, а також перевірка місцевості та споруд на наявність вибухонебезпечних предметів.

Так, за інформацією Департаменту преси та інформації Міністерства оборони України, нещодавно українськими фахівцями групи дослідження саморобних вибухових пристроїв із регіонального командування “Захід” (провінція Герат) були проведені заняття з особовим складом груп розмінування. На заключному етапі в ході контрольного заняття наші військовослужбовці служби за контрактом старшини Сергій Мельник, Володимир Ковтуняк, Валентин Данішевський та молодший сержант Микола Возовик показали високий рівень підготовки та абсолютну злагодженість у своїх діях, за що отримали високу оцінку від іноземних інспекторів.

Протягом лютого, незважаючи на важкі погодні умови, групами розмінування під керівництвом підполковника Олександра Овчара, майора Михайла Сокура та представника литовського контингенту майора Вайдаса Москявічуса, який координує діяльність груп розмінування, було знищено 877 одиниць вибухонебезпечних предметів.

У свою чергу, українські військові медики майори медичної служби Володимир Негодуйко, Андрій Родзоняк та Сергій Тертишний (група реконструкції провінції Гор) оглянули 530 хворих, виконали 8 операцій (з яких 2 складні), здійснили 3 виїзди до місцевої лікарні з метою консультації хворих.

Відразу після прибуття до складу українського миротворчого персоналу включилися в роботу інші українські військові лікарі, які проходять службу на військовій базі в провінції Газні. Це майори медичної служби Тарас Скрига, Олексій Романівський та Валентин Бондаренко.

Крім того, представники українського миротворчого персоналу беруть активну участь у спортивних заходах та змаганнях зі стрільби із штатної зброї. Так, волейбольні команди в яких брали участь підполковник Микола Мельник та Сергій Люзак, посіли призові місця, а старший лейтенант Артем Худолій зайняв призове місце під час традиційного щорічного 5-кілометрового кросу, який організували військовослужбовці литовського контингенту.