https://moyagazeta.com/

Наші сапери відправилися до Афганістану

Очолює групу підполковник Ігор Маматов. Спочатку подоляни відправилися до Литви, а потім, разом з основним складом литовського контингенту, відбули до Афганістану.
– Два офіцера, два контрактника української групи протидії саморобним вибуховим пристроям нової ротації і спеціально підготовлений мінно-розшуковий пес породи ротвейлер на прізвисько Рема, пройшли чотиритижневу спеціальну підготовку в місці постійної дислокації. Тижневий курс з протидії СВП група проходила на базі Об’єднаного багатонаціонального центру бойової підготовки 7-ї армії збройних сил США в Європі, що у німецькому місті Хохенфельц, – зазначив заступник начальника Центру – начальник відділення планування та аналізу підполковник В’ячеслав Журба. Він також підкреслив, що в середині квітня військовослужбовці повернулися з Литви де протягом шести тижнів проходили бойове злагодження у складі литовського контингенту.

Начальник відділу інформаційного забезпечення Центру розмінування підполковник Олег Складанівський у свою чергу зазначив, що знешкодження СВП – це робота, за яку у міжнародній практиці беруться лише професіонали найвищої кваліфікації. Саме такими зарекомендували себе в Афганістані українські сапери, кожен з яких, до речі, має багатий попередній досвід розмінування у Південному Лівані та Іраку.

Довідково. Український миротворчий персонал у афганській провінції Гор входить до складу литовського контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в цій країні. До його складу входить група знищення вибухових предметів, група пошуку та знешкодження саморобних вибухових пристроїв, військові лікарі та чотири офіцери, які обіймають посади в різних секціях штабу миротворчого контингенту Збройних сил Литви в Афганістані.

Андрій АГЄЄВ, регіональний Медіа-центр МО України.
Фото аз архіву підполковника Ігоря Маматова.