Вертолітники 56 ОВЗ ЗС України активно відсвяткували всесвітній день авіації і космонавтики

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Високий моральний дух для військовослужбовців загону, – це не гасло з транспарантів часів СРСР, – це життєво необхідна складова характеру миротворця який виконує завдання за 6-7 тисяч кілометрів від рідного дому, інакше й неможна. Крім польотних завдань штабу Місії у робочі дні, не менше насичено і корисно вміють наші вертолітники і відпочивати.
Минулі вихідні у миротворців 56 овз пройшли в активних спортивних протистояннях – волейбольна першість загону і чемпіонат Місії ООН в Ліберії з тенісу.

Волейбольний турнір командир загону полковник Володимир Пастухов, він же головний суддя змагань, присвятив Всесвітньому дню авіації і космонавтики.

Цього разу звання чемпіонів виборола збірна команда військових частин і установ з яких комплектувався загін 10-ї ротації. Переможці у двох партіях переграли своїх конкурентів по фіналу – команду управління загону. Переможці на шляху до фіналу вибили з боротьби за головний трофей збірну інженерно-авіаційної служби. Срібні призери у свою чергу у півфіналі здолали команду льотного складу. За регламентом змагань переможені у півфіналах боролися за призове 3-тє місце. У цьому протистоянні спортивна вдача була на боці льотчиків, вони перемогли суперників з рахунком 2:0.

Ще один подарунок до свята зробив своїм колегам-миротворцям бортовий перекладач майор Руслан Бондаренко, який наступного дня в столиці Ліберії місті Монровія, відстоював честь 56 овз ЗС України і свій титул діючого чемпіона цих змагань у 2006 році (це була четверта ротація нашого загону – авт.).

Руслан Бондаренко (ліворуч) разом з переможницею жіночого турніру, і чемпіоном майором пакистанської армії Мухамедом Афзелом

У першості UNMIL взяли участь майже два десятки учасників які представляли як військові контингенти своїх країн, так і спортсмени від ряду неурядових цивільних організацій які працюють у складі Місії.

Змагання проводились за олімпійською системою. Учасники шляхом жеребкування були розділені на дві групи. За регламентом чемпіонату у фіналі мали зустрітися лише абсолютні переможці своїх груп. Партії складались з одного сету до 9 геймів. Руслан Бондаренко, як фаворит першості і чемпіон останніх змагань, підтвердив реноме головного претендента на перемогу і здолавши усіх своїх суперників у групі «В» – представників Хорватії, Мексики і Пакистану 9:1, 9:6 і 9:3 відповідно, дістався фіналу. Його опонентом у головному протистоянні став майор пакистанської армії Мухамед Афзел.

– Перший гейм фіналу на подачі пакистанця я програв, – розповів Руслан. – Та цей гейм дав можливість нащупати слабкі сторони мого візаві. Дотримуючись правильної тактики я взяв три наступні гейми. Відчувши впевненість у своїх діях я продовжував розвивати успіх. Все йшло за планом, я взяв ще один гейм на подачі суперника.

4:1 по ходу вирішальної партії, 4 поспіль виграні гейми додавали сил нашому учаснику фіналу, що не скажеш про противника. Пакистанець почав багато помилятися, давалась в знаки фізична і психологічна перевага українця. Здавалося майор Бондаренко ще трохи і переможно скинувши в гору руки здобуде вдруге поспіль звання чемпіона турніру, що нічого вже не завадить стати йому на найвищу сходинку п’єдесталу. Та нажаль…!

Свою срібну медаль, диплом за друге місце і привітання учасників і глядачів першості UNMIL з тенісу Руслан Бондаренко отримував накульгуючи. В одному із розіграшів наш військовослужбовець зазнав травми гомілково-ступневого суглобу яка не дозволила завершити фінал на свою користь. Руслан виграючи по ходу зустрічі 4:1 отримав технічну поразку з рахунком 4:9.

Майор Руслан Бондаренко гідно представив український миротворчий контингент на тенісному чемпіонаті Місії ООН в Ліберії. Варто додати, що напередодні, під час згаданих вище волейбольних баталій він доклав чимало зусиль для успішного виступу команди управління загону. Волейбол і теніс – крапля в морі спортивних вподобань і досягнень Руслана. Він – майстер спорту з військового п’ятиборства, багатоборства ВСК, офіцерського триборства, багаторазовий призер та чемпіон ЗС України з цих видів, неодноразовий учасник Чемпіонатів світу, Європи і Олімпійських ігор 1999 року серед військовослужбовців.
 

Автор: Андрій Агєєв. м. Робертсфілд (Ліберія). Фото Сергія Тазюка.