https://moyagazeta.com/

Військова делегація з України 6-8 лютого здійснила ознайомчий візит на авіаносець ВМС Збройних Сил США “Ентерпрайз”

Візит українців відбувся в рамках розви-тку стратегічних партнерських стосунків між Україною та США у військовій сфері.
Під час відвідування найбільшого бойового корабля подібного класу в світі українські вій-ськові фахівці ознайомилися з призначенням, технічними та бойовими можливостями ба-гатоцільового атомного авіаносця, а також практично здійснили посадку та зліт з палуби корабля у відкритому морі на літаку палубної авіації US-2A.

Варто зазначити, що авіаносець “Ентерпрайз” з необмеженим радіусом дії знаходиться на озброєнні з 1961 року. З того часу корабель-атомоход брав участь у 20 військових операці-ях США та коаліційних сил. Головною ударною складовою “Ентерпрайзу” є 80 сучасних бойових літаків та вертольотів морської авіації, спроможні виконувати комплексні завдан-ня вдень і вночі, в будь-яких метеорологічних умовах.

Головна сила ударного корабля – його особовий склад. Екіпаж чисельністю понад 5 тисяч військовослужбовців професійно застосовує високотехнологічні системи “морського ве-летня” (довжина 342 метри, висота над водою – 77 метрів, 8 ядерних реакторів сумарною потужністю більше 200 тисяч к.с. забезпечують максимальну швидкість ходу до 33 вузлів). Чотири потужні парові катапульти кожні 45 секунд забезпечують зліт та посадку багатоці-льових винищувачів F-18 “Super Hornet”, здатних виконувати бойові завдання на відда-ленні до 500 морських миль від своєї морської бази.

Упродовж перебування на авіаносці українська військова делегація прийняла участь у проведенні льотної зміни та мала нагоду практично спостерігати злагоджену роботу як на палубі, так і на капітанському містку – місці, де інтегруються всі процеси бойового управ-ління кораблем, авіацією та всім ударним угрупуванням.

Загалом, Сполучені Штати мають десять багатоцільових авіаносців. За планом, восени на-ступного року “Ентерпрайз” залишить бойовий склад ВМС США. Але, вочевидь, його бойові традиції знайдуть своє продовження на інших американських авіаносцях. В тому числі й нових, які вже будуються й незабаром почнуть морську службу.

Ігор Артюх.