https://moyagazeta.com/

«Антимонопольний» проти «Укрпошти»

Адміністративна колегія Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету розглянула справу, що була розпочата за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, які, на думку установи, вміщали в собі дії Хмельницької дирекції УДППЗ «Укрпошта».

Під час перевірки, проведеної Хмельницьким Тервідділенням АМКУ, спеціалісти виявили ряд порушень у діях державного підприємства при прийманні готівкових платежів від населення за житлово-комунальні послуги та електроенергію у 2008 році (9 місяців). Найбільша частка «Укрпошти» на ринку щодо надання саме цього виду послуг у 2008 році становила майже 61 відсоток у Новоушицькому районі, найменша – 44,8 – у Білогірському, що мало ознаки монопольного становища, оскільки частка ринку перевищувала 35%. Загалом таких районів виявилося сім.

Хмельницька дирекція діє на товарному ринку послуг з приймання готівкових платежів за житлово-комунальні послуги на користь третіх осіб – житлово-комунальні та енергопостачальні підприємства. Вартість цих послуг визначається на підставі розрахунків калькуляції у відсотках від суми платежу до кожного окремого договору.
Основним критерієм визначення вартості стали трудовитрати часу, які мали би витрачатися на надання послуги. Проаналізувавши карти хронометражних спостережень, Відділенням встановлено, що до розрахунків було включено час на надання послуг з укладання договорів, які фактично не виконувалися. Оскільки ці послуги фактично не надавалися, то такі нарахування могли б призвести до безпідставного підвищення їх вартості.

Ці дії АМКУ визначив як зловживання монопольним становищем на ринку шляхом встановлення таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку. Як наслідок, адміністративною колегією Відділення було надано рекомендації Хмельницькій дирекції УДППЗ «Укрпошта» про необхідність вжиття заходів щодо недопущення у подальшому включення до розрахунків додаткових витрат, яких не вимагає контрагент та тих, які призводять до здорожчання вартості послуг.

АМКУ встановило, що витрати, які незаконно було включені до вартості послуг з приймання комунальних платежів, становили лише 0,28% від загального часу трудовитрат, тому в цілому порушення не вплинуло на вартість послуги. Оскільки порушником були усунені усі неточності у встановленні розрахунків згідно з наданими рекомендаціями, і керівництво підприємства зобов’язалося у подальшому утримуватися від дій, які можуть призвести до порушення законодавства, та беручи до уваги той факт, що протягом 2008-2009 років до Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України не надходили скарги чи звернення від виробників та постачальників комунальних послуг з вказанням розмірів збитків, які виникли б у результаті виявлених порушень, а також відсутності обмежень конкуренції, колегія Антимонопольного комітету винесла рішення про закриття справи щодо ХД УДППЗ «Укрпошта».
 

Автор: Информационная служба “Моей газеты+”