https://moyagazeta.com/

Чиновники знову накупили автомобілів на 2 мільйони

Всупереч забороні Кабміну на придбання дорогих автомобілів, велику закупівлю представницьких машин здійснило Державне управління справами при президенті Вікторові Януковичі.

Згідно з даними “Вісника державних закупівель”, 29 листопада Держуправління справами купило шість автомобілів загальною вартістю 2,4 млн. грн. З них чотири авто куплені у компанії “Джерман Моторз” (офіційного дилера фірми Volkswagen AG) на суму 1,622 млн. грн.

Ще два авто за 786 тис. грн. Державному управлінню справами продала фірма “Атлант-М Лепсе”. Ця компанія також займається реалізацією автомобілів Volkswagen.

Таким чином вартість кожної машини, купленої у “Джерман Моторз”, становила 405 тис. грн., а у “Атлант-М Лепсе” – 393 тис. грн. В оголошенні про проведення закупівлі, розміщеному на Віснику державних закупівель, не зазначено, які саме моделі автомобілів Volkswagen придбано для президентського VIP-автопарку.

Нагадаємо, нещодавно автобаза Державного управління справами закупила в ЗАТ “Прага Авто” 40 легкових автомобілів. Держуправління закупило 20 автомобілів класу “В” і 20 машин класу “Д”. Суми двох договорів становлять, відповідно, 3,496 млн. грн. і 4,518 млн. грн. До цього президентська автобаза купила три машини “Тойота Секвойя” в комплектації “швидка допомога” по 130 тис. євро.

Представницький автопарк поповнив і парк держпідприємства Міжнародний аеропорт “Бориспіль”. Як зазначено у Віснику державних закупівель, 1 грудня адміністрація аеропорту закупила 9 легкових автомобілів у компанії “Автосаміт ЛТД” на суму 2,197 млн. грн.

Таким чином, кожне авто обійшлася “Борисполю” в 244 тис. грн. У компанії “Автосаміт ЛТД”, яка займається реалізацією продукції під брендом “Тойота”, за таку суму можна придбати моделі “Тойота Камрі”.

Про плани закупити п’ять автомобілів “представницького класу” заявила і державна адміністрація залізничного транспорту. Яку саме марку і модель автомашин хочуть вибрати залізничники – в оголошенні не зазначено.

Крім того, новинку ринку – позашляховик Hyundai іх35, який дилери продають за суму від 26 тис. дол. до 39 тис. дол., 29 листопада придбала акціонерна компанія Київгаз.

Нагадаємо, у листопаді гендиректора Дніпропетровського регіонального центру стандартизації Олександра Турчина було звільнено з посади. Чиновник підозрювався у нецільовому використанні бюджетних коштів на купівлю автомобіля “Лексус”.

Раніше прем’єр Микола Азаров заборонив чиновникам купувати дорогі авто.

Источник: tsn.ua