https://moyagazeta.com/

Для чого варто створювати ОСББ?

Сама форма об’єднання співвласників багатоквартирних будинків існує в нашій державі понад 15 років. Однак лише за останні 3-4 роки процес утворення ОСББ набрав помітного темпу.
Звичайно, зважитись на шлях самостійного господарювання мешканцям будинків досить не просто, зате вигідно. Мешканці створених в обласному центрі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків отриманим результатом задоволені. За кошти від квартирної плати, яка раніше йшла в ЖЕК, здійснюється утримання будинку та прибудинкової території. Мешканці самостійно, на загальних зборах, визначають розмір внесків на будинок та порядок і напрямки розподілу зібраних коштів. Люди на власний розсуд можуть використовувати технічні приміщення, горища, підвали, які ще й можна здавати в оренду. Також є можливість приватизувати прибудинкову земельну ділянку.

Практика показує, що об’єднання співвласників – чи не єдиний варіант наведення порядку в будинку. Об’єднання мешканців багатоквартирних будинків – це юридична особа, створена власниками для управління, утримання та використання неподільного та загального майна.

У Законі України “Про Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків” сказано: “Об’єднання створюється для забезпечення і захисту прав його членів та дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об’єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об’єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об’єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов’язань, пов’язаних з діяльністю об’єднання”.

Отож, якщо мешканцям не байдуже, у якому будинку їм жити і куди витрачаються їхні кошти, а навпаки самостійно вирішувати долю свого житла – доцільно створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Міська влада готова надати інформаційно-методичну допомогу в створенні ОСББ. Інформаційний центр сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирного будинку працює в управлінні житлово-комунального господарства міської ради за адресою: вул. Проскурівська, 1, тел. 79-57-65. Тут допомагають як ініціативним групам, які хочуть створити ОСББ, так і вже існуючим вирішити проблемні питання.

На офіційному веб-сайті Хмельницької міської ради можна ознайомитись із детальною інформацією про діючі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-експлуатаційні організації, механізм створення та забезпечення діяльності об’єднань, чинні нормативно-правові акти, які регулюють дані питання.

Автор: УВІП