https://moyagazeta.com/

Українські та американські військові авіатори провели зустріч у Вінниці У Вінниці відбулась робоча зустріч представників Командування Повітряних Сил ЗС України з військовою делегацією командування військово-повітряних сил Збройних сил США в Європі та офі

 Генерал-лейтенант Сергій Дроздов наголосив на важливості діалогу між збройними силами обох держав, нарощуванні партнерських зв’язків та обговоренні шляхів, які допоможуть у вирішенні надання необхідної допомоги українським військовим підрозділам.

Як зазначив аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні полковник Джозеф Хікокс, на даний час у процесі розгляду перебуває питання щодо обсягів матеріально-технічної допомоги для особового складу авіаційних частин.

— Коли мені стало відомо, що військові літальні апарати потребують відповідних засобів, які б забезпечували їх ефективний захист від ворожих систем протиповітряної оборони, я відразу проінформував про це керівництво командування військово-повітряних сил Збройних сил США в Європі. Саме тому в складі делегації знаходяться його представники. Разом із ними ми будимо робити перші кроки, щоб визначити потреби українських військових авіаторів, — наголосив полковник Джозеф Хікокс.

 

Волонтери запропонували затвердити стандартизовану індивідуальну аптечку для учасників антитерористичної операції

У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся круглий стіл на тему: «Взаємодія влади і громадськості у сфері медичного забезпечення учасників АТО на сході України». У заході взяли участь директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій, представники Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, експерти Інформаційно-аналітичного центру «Логос» та представники волонтерських організацій.

Експерти презентували Міністерству оборони свої пропозиції щодо медичного забезпечення учасників АТО. Одне з питань стосувалося затвердження стандартизованої індивідуальної медичної аптечки для надання невідкладної медичної допомоги пораненим бійцям. Волонтери акцентували увагу також на необхідності проведення відповідної підготовки учасників АТО щодо надання невідкладної медичної допомоги пораненим.

Полковник медичної служби Віталій Андронатій поінформував учасників зустрічі про медичне забезпечення учасників антитерористичної операції, а також про загальну систему індивідуальної військово-медичної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України.

— В межах цієї підготовки бійці навчаються медицині 24 години, тобто 4 дні на тиждень. Кожен військовослужбовець, після навчань отримує відповідний залік, — наголосив Віталій Андронатій, і додав, що без відповідної підготовки військовослужбовці не беруть участі в бойових діях.

Представник «Волонтерської Сотні Доброволя» Вікторія Христенко розповіла учасникам круглого столу про плани організації щодо створення не «НАТОвської» і не «радянської», а оновленої української аптечки.

— Ми створюємо українську аптечку на основі найкращих медикаментів, які має на сьогоднішній день світове суспільство. Всі ліки та препарати, якими ми укомплектуємо аптечку, сертифіковані в Україні, відповідають міжнародним стандартам, та вкрай необхідні нашим бійцям, — зазначила Вікторія Христенко.

У свою чергу, директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Віталій Андронатій відзначив, що на даний час одна мінімальна аптечка коштує 692 гривні, і враховуючи чисельність Збройних Сил України, загальна сума, необхідна для їх придбання складає 173 млн. грн.

За його словами, завдяки допомозі іноземних організацій, у війська було доправлено 2000 американських аптечок.

Говорячи про систему медичного забезпечення ЗС України, офіцер повідомив, що при кожному батальйоні існує мобільна лікарсько-сестринська бригада, до складу якої входять два досвідчені лікарі-хірурги, лікар-анестезіолог та дві медичні сестри. На «озброєнні» медичної бригади є авто-перев’язочна (операційна), в якій можна робити оперативні втручання.

У підсумку, учасники круглого столу домовилися про подальшу співпрацю щодо надання необхідної медичної допомоги бійцям-учасникам антитерористичної операції на сході України.

 

Знання на користь українському війську

П’ятнадцятирічний вундеркінд з Одеси відмовився від навчання у Німеччині заради допомоги українському війську. Юний винахідник Борис Чубін вирішив допомогти Збройним Силам України розробляючи пристрій, який спроможний зменшити людські втрати під час наступального бою, а також визначати позицію супротивника й напрямок його наступу.

Хлопець прийняв не зовсім просте рішення — сьогодні його ідеї і талант потрібні рідній країні. Він відмовився від навчання в елітній німецькій гімназії, хоча цей навчальний заклад є базою для експериментів — його давньою мрією й твердо вирішив залишитися на Батьківщині.

— Я громадянин України і в цьому році буду отримувати паспорт. На мою думку, мій громадянський обов’язок — допомогти своїй державі в цій складній ситуації яка є сьогодні. Тож якщо б я поїхав, то був би зрадником, — впевнений юнак.

Роботу над приладом Борис разом зі своїм науковим керівником розбили на п’ять етапів і вже зараз працюють над другим. До консультацій залучають військових фахівців. За умови достатнього фінансування розробок прилад може бути готовим вже через півроку.

— Ми вирішили створити прилад, який буде відслідковувати геопозицію й фізично важливі показники у кожного з солдатів і на основі цих даних можливо буде швидко приймати рішення про зміну дислокації військ, зміну тактики ведення бою, а після нього — аналіз тактичних помилок, — зазначив науковий керівник Бориса Ігор Богун.

Подробиці про принципи роботи прибору винахідник поки тримає у таємниці, як і потрібно в оборонному проекті. Розповідає, що веде дослідження й при цьому використовує знання в області медицини, географії, топографії, фізики, математики, логіки та військової справи. При цьому юнак стверджує, що проект буде обов’язково реалізований в Україні.

 

Регіональний медіа-центр Міноборони України.