Вибори до місцевих рад відбудуться 27 березня наступного року?

“Необхідно нагадати, що в законодавстві є деякі виниклі розбіжності, зокрема, з вини парламентарів. А саме: місцеві голови обираються на чотири роки, а депутати місцевих рад – на п’ять років. Ми не можемо дозволити собі розкіш постійно знаходитися у виборчому процесі. Друга проблема – як бути з місцевими радами і головами міст, вибраними на дострокових виборах? За загальною логікою, вони повинні обиратися на чергових виборах. Але є рішення Конституційного суду України (КСУ) на звернення київської влади, що міські голови і депутати, обрані на позачергових виборах, повинні працювати на своїх посадах п’ять років. Тобто, ми таким чином втягуємо країну в постійний виборчий процес. Наприклад, з 2006 р. було ухвалено рішення про проведення майже тисячі дострокових місцевих виборів. Скоро ми ще голосуватимемо про проведення дострокових виборів. Якщо слідувати цій логіці, то нам доведеться за кожною місцевою радою ухвалювати рішення про дострокові вибори. Не загальна ухвала, а 30 тис. ухвал! Тому, за умови, коли ВР, отримавши висновок КСУ, зможе проголосувати цей законопроект на поточній сесії і направити його до КСУ, у разі потреби внісши до законопроекту ті або інші зміни відповідно до обумовленням, то на початку наступної сесії, у вересні, ми можемо прийняти його в остаточній редакції не менше ніж 300 голосами. Тоді в правовому плані проблема легітимності буде вирішена. Якщо цього не відбудеться, то виникне питання про легітимність місцевих органів влади, і це буде прямою відповідальністю з боку ВР. Але я сподіваюся, що здоровий глузд у нас спрацює”, – сказав В.Литвин у своєму інтерв’ю РБК-Україна.

Якщо згадати події, то 16 лютого ВР прийняла постанову “Про визнання такою, що втратила силу, постанову Верховної Ради України “Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2010 р.” Одним з основних мотивів скасування виборів народні депутати вважали відсутність коштів у державному бюджеті на проведення виборів.
Нагадаємо, що народними депутатами вносилися законопроекти, згідно з якими вибори могли відбутися: 27 червня 2010 р., 31 жовтня 2010 р. або 7 листопада 2010 р.
 

За матеріалами РБК-Україна