https://moyagazeta.com/

Юлия Тимошенко на Хмельниччині, а БЮТ повертається до «Батьківщини» (Відео)

Біла королева політичних шахів України радо сходить з трапу літака, і уже в аеропорті її не менш радо вітають представники місцевої влади, заразом – вершки політичної шановної еліти, очільники міської та обласної рад, а першими – народні депутати України Василь Кравчук та його колега, нардеп Олег Лукашук.
У рамках робочого візиту – відвідини Хмельницької дитячої школи мистецтв з метою спілкування з громадою, прямий ефір на телебаченні, спілкування з підлеглими однодумцями.

На зустріч з одно партійцями зібралося багато біло-cердешних – зала театру імені Михайла Старицького заповнена ущерть. ЗМІ майже немає. Прихильники Юлії Володимирівни очікують на появу своєї лідерки, на зустріч приходять із червоними та білими трояндами. Місця депутатів місцевих рад (обласного центру та обласної ради) заповнені, пустого місця немає. Позують представникам ЗМІ охоче, іноді навіть просять зробити фото на пам’ять. Представники ЗМІ не відмовляють. Мера міста Сергія Мельника на зустрічі немає, в мерії пояснюють: Сергій Іванович знаходиться за межами міста, у відпустці.

Майже через 45 хвилин від заявленого часу натхненниця білого руху на Україні у супроводі народного депутата , зрештою – очільника обласного осередку «Батьківщини», Василя Кравчука, та заступника голови Хмельницької обласної ради Олега Хавронюка з’являється на сцені під гучні аплодисменти присутніх та скандування «Юля!».
Юлія Володимирівна зазначила на початку виступу, звертаючись до партійного активу зі словами вдячності за роботу та розуміння складності становища політичної сили: «Я знаю, що проти нас з вами, по-перше, боролася криза, по-друге, боролася вся демократична команда, яка ,мусить бути нашими побратимами, проти нас дуже сильно боролися і опоненти, і ЗМІ, які їм належать в приватній власності, і багато, багато, багато інших сил». Згадала колишня прем’єрка і поразку Віктора Ющенка. Вклоняючись своїм однодумцям під бурні оплески залу, Тимошенко висловила подяку за гарний результат виборів. Згадуючи становище країни під час президентської кампанії, «коли всі працювали в політиці чим гірше – тим краще», Юлія Володимирівна зазначила: «Я би подивилась, де там були ті три відсотки разом з фальсифікацією, де там були ті політики. Їх би там, як у нас в народі кажуть, і кури загребли», вона оцінила роботу команди як достойну. Не оминула увагою і перемогу чинного президента і свого головного суперника у боротьбі за головне крісло країни, зазначивши, що Віктор Федорович є Президентом країни не де-юре, а де факто, оскільки під час виборів чинилися колосальні фальсифікації, які, за підрахунками бютівців, становили до 8 відсотків голосів. Окрім того, запевняючи присутніх у своєї богобоязні та відсутності будь-якого марновірства, сказала, що падіння вінків, зачинення дверей та руйнування стільців під президентом – то не просто так, а є ознакою нечесності.

Після вступного слова розпочалася безпосередня робота, як сказала очільниця БЮТу, «над помилками». На її думку, є чотири основних фактори, які стали на заваді перемозі в президентських перегонах: технологія демократичної команди під кодовою назвою «всі однакові» («Наші побратими поводилися з нами не так само, як ми поводилися з ними на президентських виборах 2004 року»), неякісно підібрані на місцях кадри, відсутність сформованого кадрового резерву та захист виборів від фальсифікацій та правильна агітація населення.

Кажучи про роботу команди, вона відмітила аскетичні нахили колег по партії: «Ви тут не за заробітну плату працюєте, Ви працюєте на знос». Виправдовуючи свою поразку на виборах, Тимошенко зауважила іще одну особливість цього річних перегонів для команди БЮТу: коли і сама кандидатка, і її права рука, Олександр Турчинов, працювали на державних посадах Прем’єра та Першого віце-прем’єра, що не давало змоги відволіктися від роботи і присвятити себе боротьбі за посаду Гаранта Конституції повністю, адже, зі слів доповідачки, навіть одноденні відволікання від основної роботи впливали на якість життя кожного українця. «Велика вада цієї виборчої компанії була в тому, що сімдесят відсотків часу я вимушена була працювати в уряді, а не в селах, селищах, містах». Але, заспокоюючи братів про зброї, відмітила: «Але зробити дві такі великі справи – країну захистити і президентські вибори провести бездоганно – було дуже важко. Тому не дотягнули і зі спілкуванням з людьми, і технологічно».
Торкнулися в спілкуванні і скандального виходу з партії Олександра Буджерака, який , зі слів  Юлії Володимирівни, був ледь не найнадійнішим однопартійцем, про якого навіть подумати не могли. Тепер зміниться і система висування кандидата у депутати, і у ці крісла потраплятимуть найнадійніші.

Іще одною найактуальнішою проблемою є наступні місцеві вибори, які, на думку Юлії Володимирівни, відбудуться, найвірогідніше, 31 жовтня. Про те, за якою системою вони відбуватимуться – невідомо. Єдине, що зазначила Тимошенко, що найневдалішою для неї системою, за якою обиратимуть депутатів, є 50 на 50 (тобто, половина депутатів обиратимуться до рад за списками, решта – за мажоритарними округами). У випадку дії саме такої системи закликала жодним чином не висувати двох кандидатів від БЮту на одному окрузі. Іще один неприємний сюрприз для цієї політичної сили може бути підготовлено опонентами – заборона іменних блоків. От тепер доводиться головній біло-сердешній звертатися до підлеглих із проханням про більш стрімке розкручування імені «Батьківщини», про яке в народі вже майже забули.

Під час виступу від доповідачки прозвучали заклики іти до народу та дізнаватися про їх проблеми шляхом моніторингу ЗМІ. (Хочеться зазначити одне: кілька тижнів тому відбулася сесія обласної ради. На ганку біля Будинку Рад тоді зібралися люди, які пікетували обласну раду, намагаючись звернути увагу депутатів до проблем селянства, які виникли з цінами на молоко. Цікаво, чи міг хтось з 31 депутата, що сьогодні представляють БЮТ в обласній раді, похвалитися тим, що вийшов до людей та спробував дізнатися про проблему?).
Згодом, переходячи до режиму відкритого мікрофону, головна бютівка країни, помітивши професійну відеокамеру, попросила представників ЗМІ залишити залу, оскільки починається частина «розбору польотів» і вирішення суто внутрішніх проблем. ЗМІ, посміхаючись та зітхнувши на повні груди, залишили з’їзд БЮТу.

Ольга Лисиця для «Моя газета+»