https://moyagazeta.com/

Канада пропонує Україні поділитися своїм досвідом в системі охорони здоров'я

Крім того на зустрічі були присутні заступник міністра Владлена Дубініна, начальник головного управління Державної служби України Тимофій Мотренко та заступник керівника Українсько-канадського проекту “Реформа управління персоналом на державній службі” Оксана Кікоть.

“У Канаді унікальна і особлива система охорони здоров’я – державна система, де існує обов’язкове державне медичне страхування. – Зазначила пані Марія Барбадос: В нашій країні єдина система охорони здоров’я і доступ мають всі категорії населення. Але ми повсякчас прагнемо підвищувати рівень медичної галузі, адже завжди залишається багато простору для вдосконалення. В Канаді проводиться колегіальна експертиза, аналіз і організація колегіального навчання. Ми маємо багато спеціалістів, фахівців і лікарів, які організовують подібне навчання, підвищення рівня кваліфікації медиків і організаторів охорони здоров’я. Ми маємо насправді величезні ресурси, фахівців, які готові поділитися своїми знаннями”, – зазначила Президент комісії державної служби Канади.

За словами Марії Баррбадос, група представників керівного складу з України вже відвідала Канаду, де ознайомилась з процесом безперервного навчання для лікарів з постійним удосконаленням рівня кваліфікації.

Міністр подякував представникам Канади за ініціативу. “Міжнародні освітні програми з якими ви працюєте є актуальними для нас. Нам важливо знати вашу думку про те, що ми робимо на шляху запровадження зокрема страхової медицини, знати, що робите ви в таких випадках. Система охорони здоров’я Канади найбільш приваблива для нашої держави. Основна ідея страхової медицини для України – обов’язкове державне страхування, відповідний рівень надання медичної допомоги”, – наголосив Зіновій Митник.

Очільник МОЗу підкреслив, що сьогодні Міністерство має абсолютне порозуміння з Кабінетом Міністрів України і Президентом України Віктором Януковичем щодо моделі страхової медицини. “Тому за таких умов досвід Канади буде корисними для нас, як і консультації ваших фахівців”, – сказав Міністр.

За матеріалами: Прес-служба МОЗ України