https://moyagazeta.com/

О.Аніщенко: страхова медицина в Україні може бути за 4-5 років

“Я – за запровадження страхової медицини. Думаю, за 4-5 років це буде”, – сказав міністр.

Він також зауважив, що для запровадження страхової медицини потрібно провести реформування системи охорони здоров’я.

“Страхова медицина повинна бути, але для цього потрібно провести реформування системи охорони здоров’я – те, що зараз ми починаємо. Повинна бути етапність. Потрібно підготувати систему, її структурно та організаційно змінити, не звільняючи людей, провести фінансово-економічне розмежування. Останній етап – підготувати систему як структурно, так і вміти працювати за новими фінансовими механізмами, тоді буде страхова медицина”, – додав співрозмовник агентства.

Як повідомляв УНН, Президент України Віктор Янукович під час оголошення Послання до ВР заявляв, що реформа охорони здоров’я забезпечить повернення практики сімейної медицини та початок роботи страхової медицини.

В свою чергу, Голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов вважає, що на даному етапі при відсутності страхової медицини в країні її альтернативою можуть стати лікарняні каси.

Довідково: Медичне страхування – форма соціального захисту інтересів населення в охороні здоров’я, що виражається в гарантії оплати медичної допомоги при виникненні страхового випадку за рахунок накопичених страховиком коштів. Медичне страхування дозволяє гарантувати громадянину безкоштовне надання певного обсягу медичних послуг при виникненні страхового випадку (порушення здоров’я) за наявності договору зі страховою медичною організацією. Остання несе витрати за надання медичної допомоги (ризику) з моменту сплати громадянином першого внеску до відповідного фонду.

Источник: УНН