https://moyagazeta.com/

Вчені відкрили властивості чаю запобігати гіпертонії

Незважаючи на настільки довге знайомство людства з чаєм, вчені з Австралії змогли виявити нові цілющі властивості напою.

Після того як жителі планети завдяки древнім китайцям познайомилися з чаєм, минуло дуже багато років, але тільки в останні десятиліття листя чайної рослини і запашний напій з них стали привертати увагу вчених. За останні 30-40 років дослідники виявили чимало нових корисних властивостей чаю – від здатності підвищувати захисні властивості організму до блокування поділу і росту клітин деяких видів злоякісних пухлин.

А співробітники університету штату Західна Австралія (Університет Західної Австралії) стверджують, що ними виявлено доволі несподіваний ефект від регулярного вживання чаю – ароматний напій призводить до нормалізації підвищеного артеріального тиску.

Дослідники вивчали вплив чаю на тиск під час експерименту за участю 95 австралійців у віці від 35 до 75 років. Учасників розділив на дві групи.

Піддослідні з експериментальної групи щодня випивали по 3 чашки високоякісного чаю, в той час як учасники з контрольної групи пили точно такий же за зовнішнім виглядом і запахом і з таким же змістом кофеїну “підроблений” чай-плацебо, який не заварюють з чайного листа.

Шість місяців потому після початку експерименту його автори виявили, що в учасників, які пили справжній чай, відбулося зниження і систолічного, і діастолічного тиску в середньому на 2-3 мм ртутного стовпа в порівнянні з показниками до початку досвіду. У контрольній групі такого явища відзначено не було.

Дослідники підкреслюють, що мова йде про чай без жодних смакових добавок, який учасники не розбавляли молоком, як це поширено в багатьох країнах.

Источник: УНН