Сфера медичних послуг загалом по Україні залишає бажати кращого, що вже казати про районний рівень. Стандартні проблеми: брак фінансування, застаріле обладнання, давно не ремонтовані приміщення та не достатньо кваліфікований персонал або ж повна його відсутність, але, погодьтесь, краще це, аніж зовсім нічого. І зараз як ніколи є актуальною фраза “де тонко, там і рветься”, адже саме такими словами можна описати ситуацію, яка створилась навколо Чорноострівської лікарні.
До редакції нашої газети із проханням висвітлити інформацію звернулась голова Хмельницької районної асоціації “Світанок” Тетяна Баєва. За її словами, ситуація, що склалась в Чорноострівській лікарні перекреслює будь-які закони, в тому числі і законы логічні. Просто неймовірним є той факт, що через якісь “достатні причини” без медичного обслуговування можуть залишитись 24 населених пункти(!) в яких проживає чимало людей похилого віку і далеко не кожний з них має змогу їхати на лікування до Хмельницького, та й для чого їхати, коли лікарня поряд? В Чорному Острові один з набільших показник народжуваності в Хмельницькому районі, працює дитячий садочок, дві школи і цілком правельно, що тут передбачена ще й лікарня, та не тут то було…
Питання про скорочення ліжко-місць, а разом із тим скорочення хірургічного, гінекологічного та дитячого відділень та частини персоналу постала ще в грудні 2006 року, коли в Райдержадміністрації почали обговорювати питання скорочення 25 місць Чорноострівської лікарні до амбулаторії. За рахунок цого планувалося знайти додаткові кошти для будівництва ще одного відділення Хмельницької районної лікарні. На той час завдяки спільним зусиллям населення це питання вдалось залагодити, та не надовго.
Згодом, аби все ж добитися свого розпочалися численні перевірки та тиск на голову профкому Чорноострівської лікарні, лікаря-хірурга з багатолітнім досвідом роботи Дзися Михайла Семеновича. Невдовзі, як наслідок, постало питання про закриття хірургічного відділення, яке своєю роботою забезпечувало медичні послуги мешканцям більш ніж двадцяти населених пунктів, та мало того, за кваліфікованою допомогою сюди часто звертались люди і з інших районів, адже Дзись М.С. спеціалізується на варикозних захворюваннях.
З наявних доводів закриття хірургічного відділення людям заявили те, що в Чорноострівській лікарні під час перевірок було виявлено багато порушень та й багато ліжок простоює без діла, а на них, мовляв, бюджетні кошти виділяються, і не малі, в той час, коли в районній лікарні місць набагато менше. І не рентабельно державі витрачати стільки коштів на обслуговування сільської лікарні, а як, запитується, бути людям у такій ситуації, коли всім чиновникам відверто наплювати на їх здоров’я та право на медичне обслуговування.
Зібравшись разом та згуртувавши свої зусилля люди стали на захист лікарні, звертались, на той час, до голови Хмельницької районної адміністрації Вітвіцького І.А., голови Хмельницької обласної ради Гладуняка І.В., голови Хмельницької обласної державної адміністрації Буханевича О.М., начальникаобласного управління охорони здоров’я Янчук М.А., а також до голови районної ради Зінчук О.І. Певних таки зрушень все ж вдалось досягнути, зокрема всіма правдами- неправдами відвоювали собі хірургіне віділення (10 ліжко-місць), більше того, на вимогу людей, лікарню забезпечили анастезіологічним апаратом та і лікарем-анастезіологом. Отож, треба:
1. Зберегти хірургічне відділення Чорноострівської районної лікарні в тому обсязі ліжко-місць, яке було до його закриття, зважаючи на те,що план по пацієнтах постійно перевиконується.
2. Укомплектувати штатний розпис лікарні медичним персоналом
відповідно до нормативно-правового забезпечення.
3. Визнати роботу Хмельницької районної державної адміністрації з
питань здійснення державної політики в сфері соціального
забезпечення сільського населення як незадовільною.
4. Ознайомити з текстом резолюції сходу селища та сіл
Чорноострівської зони Хмельницьку районну адміністрацію,
Хмельницьку районйу раду, Хмельницьку обласну адміністрацію,
Хмельницьку обласну раду, Секретаріат Президента, Кабінет
Міністрів України, Верховну Раду України, Уповноважену Верховної
Ради України з прав людини.
5. Доручити Баєвій Т.Ф., голові правління Хмельницької районної
асоціації «Світанок», представляти інтереси громади.
Та проблеми як бумеранг, тільки но ти їх позбувся, як вони знову повернулись. Так і в цій ситуації, тільки для лікарні щось зробили і вона знову запрацювала, навалилась хвиля проблем, але все того ж характеру. Не зрозуміло чому зі сторони держслужбовців Хмельницької районної державної адміністрації знову почались зазіхання на хірургічне відділення лікарні та взагалі заборонили проводити тут операції. Не зрозумілою є така позиція посадовців, які всяко ігнорують потреби народу та вперто будують свою політику, нехтуючи при тому здоров’ям та конституційними правами громадян.