https://moyagazeta.com/

19 березня голова обласної ради здійснив робочу поїздку по Шепетівському районі.

Спочатку Іван Гладуняк відвідав село Городище. Саме на території цього населеного пункту розташований комунальний заклад обласної ради – психіатрична лікарня № 2 та Свято-Різдво-Богородичний чоловічий монастир. Впродовж останнього десятиліття в приміщенні культової споруди монастиря розташовувались відділення психлікарні.

Згідно Указу Президента України «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» від 4 березня 1992 року обласним організаціям місцевого самоврядування доручено здійснити передачу релігійним громадам у власність чи безоплатне користування культових будівель, що використовуються не за призначенням. На виконання вищезгаданого Указу рішенням четвертої сесії Хмельницької обласної ради надано дозвіл обласній психіатричній лікарні №2 на безоплатну передачу у власність релігійній громаді Хмельницької єпархії Української православної церкви приміщення монастиря. Тоді ж було створено комісію з питань прийому-передачі культової споруди та розроблені заходи щодо повернення її монастирю. Відтоді впродовж двох років обласна психлікарня №2 уже безоплатно передала у власність монастиря Літній храм Різдва Пресвятої Богородиці, Зимовий храм Різдва Іоанна Предтечі, будинок для продажу церковної утварі, житлові будинки, підсобні приміщення, гаражі. При цьому, на території монастиря залишились ще не переданими адмінприміщення та деякі підсобні будівлі.

Сам же головний лікар психлікарні В’ячеслав Бурячківський не проти даної передачі, однак на даний час в медичного закладу немає вільних приміщень, де можна було б розташувати майно лікарні. Настоятель монастиря вважає, що сусідство з психлікарнею лякає прихожан. Отець Роман переконаний, що відселення лікарні з території монастиря в інше місце – оптимальний шлях і для територіальної громади, і для релігійної організації.

Іван Гладуняк оглянув і культову споруду, і приміщення лікарні. На його думку, треба шукати шляхи компромісного вирішення цього питання. Голову обласної ради не влаштовують ті умови, в яких зараз проходять лікування більше півсотні хворих. Однак, необдумане переселення також неможливе, адже півтори сотні медичних та технічних працівників лікарні – це мешканці села Городище.
«Однак, тут ми маємо керуватись в першу чергу інтересами хворих людей, аби забезпечити їх якісне лікування, – говорить Іван Гладуняк. – Я вважаю, що дане питання після детального вивчення та узгодження позицій територіальної та релігійної громади буде винесено на сесію обласної ради».

Іван Гладуняк відвідав і Шепетівську районну лікарню. Головний лікар Валентин Поліщук поінформував керівника області про діяльність медичного закладу. Голова облради відзначив серйозні позитивні зрушення у роботі закладу за останні роки, зокрема, подякував головному лікарю за введення модульних котелень, інших енергозберігаючих технологій. Це дає змогу значно економити кошти лікарні.

В даний час в лікарні проходить будівництво нового корпусу, в якому має розміститись дитяче відділення. Після десяти років простою довгобуду, у 2005 році будівництво відновилось. Для його повного завершення необхідно близько шести мільйонів гривень. Якщо ці кошти будуть виділені в квітні, то Валентин Поліщук запевняє, що до кінця року приміщення повністю буде здано в експлуатацію. За словами Івана Гладуняка нове відділення може стати місцевим «охматдитом».

Разом з депутатами обласної ради Іван Васильович завітав у село Пліщин. Село знаходиться недалеко від Шепетівки, і поки що є єдиним населеним пунктом цього району, який входить до зони спостереження ХАЕС. Одна з основних проблем села – відсутність школи. Вірніше, школа є, але її приміщень не вистачає для забезпечення нормального навчального процесу. Зараз тут навчається близько 120 учнів, крім цього ще шістдесят малюків ходять в дитячий садок. За словами Ліщинського сільського голови Тетяни Квітніцкої, спостерігається підвищення дитячої народжуваності. Близьке розташування до райцентру також відіграє велику роль – село активно розбудовується, збільшується кількість жителів.

І навіть при тому, що початкові класи зараз перевели в приміщення дитячого садка, місця для навчання старшокласників все одно не вистачає. Іван Гладуняк обіцяє допомогу у фінансуванні або з обласного бюджету, або з коштів, які будуть виділені на розвиток 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС.

«Школу необхідно добудовувати, це однозначно, – впевнений голова обласної ради. – Однак, найголовніше питання – виготовлення проектно-кошторисної документації, якої на даний час немає. З обласного бюджету кошти на такі цілі не виділяються – цю проблему має вирішити сама громада. Але гроші на нову школу будуть обов’язково».
Іван Гладуняк переконаний, що тільки спільними зусиллями обласної та місцевої влад, депутатського корпусу можна вирішити всі проблеми, які існують в будь-якому районі. «І в цьому напрямку в Шепетівці є великий резерв», – підсумував голова обласної ради.
 

Автор: Прес-служба облради Хмельницького