https://moyagazeta.com/

Крок до платника

Суть та значення його для платників коментує заступник начальника управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому, начальник відділу обліку надходження платежів Марія Лужанінова.

Сьогодні, в період складної економічної ситуації в країні, в час коли стає все складніше наповнювати бюджет Пенсійного фонду, зазначений Закон, дійсно є кроком на зустріч платнику.

Внесено зміни до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” , зокрема, у статтю 106:
• За несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків до Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
„Прикінцеві положення” доповнено пунктом 14, у якому передбачено:
• розстрочення за бажанням страхувальника на 60 календарних місяців, з відстроченням першого платежу на 90 календарних днів, сум накладених (нарахованих) штрафів та пені у період з 1 січня 2007 р. до 1 січня 2009 р. і суми штрафів та пені, які підлягають накладенню на суми заборгованості із сплати внесків та фінансових санкцій, що виникли до 1 січня 2009 року.
Договір про розстрочення підлягає достроковому розірванню, якщо страхувальник не сплачує в повному обсязі поточні платежі із страхових внесків або не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості із штрафів та пені протягом трьох базових звітних періодів. При цьому не підлягають розстроченню суми накладених (нарахованих) у зазначений період штрафів та пені, що сплачені страхувальником, який станом на 1 січня 2009 року не має заборгованості перед Пенсійним фондом України зі сплати страхових внесків, штрафів та пені.
• Сплату заборгованості зі страхових внесків, що склалася на 1 січня 2009 року протягом шести місяців з моменту укладення відповідного договору з органом ПФУ, при умові недопущення виникнення нової заборгованості, без нарахування штрафів і пені за цей період ( в цьому випадку платник не повинен допустити виникнення нової заборгованості із страхових внесків у період дії договору ).
У разі невиконання умов окремого договору штрафи та пеня, що підлягатимуть накладенню (нарахуванню) згідно із пунктом 2 статті 106 цього Закону за бажанням страхувальника можуть бути розстрочені .

Новий Закон спрямований, насамперед , розвантажити фінансові зобов’язання платників перед бюджетом Пенсійного фонду України, у той же час, керівникам та іншим посадовим особам підприємств, установ та організацій не слід забувати про своєчасне та в повному обсязі обчислення, нарахування та сплату страхових внесків із заробітної плати (доходу) працівників, оскільки за вчинені правопорушення накладаються адміністративні стягнення. А цим Законом передбачено значне посилення адміністративної відповідальності посадових осіб за порушення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.