https://moyagazeta.com/

23 вересня о 15.00 запрошують на відкриття криївки «Стінка»

Спортивно-культурний центр «Плоскирів» спільно з місцевим осередком Національної скаутської організації України «Пласт»,запрошують на відкриття криївки «Стінка», що знаходиться за адресою: вул. Шухевича, 90 (стадіон «Локомотив»).

“Відвідувачі зможуть постріляти”: якою буде криївка у Хмельницькому

В програмі:

  • зустріч з істориками;
  • презентація діяльності Національної скаутської організації України «Пласт»;
  • екскурсія криївкою, знайомство з експозицією;
  • стрільба в тирі,
  • частування повстанською кашею;
  • майстерки.

Усіх бажаючих запрошують стати першими відвідувачами єдиної в Хмельницькій області криївки.Все буде Україна!

Перш ніж розповісти як створювався заклад у Хмельницькому, нагадаємо, що собою представляє криївка. 

Це військово-оборонна й господарська споруда Української повстанської армії, яка знаходиться під землею. У Хмельницькому криївка буде розташована в приміщенні тиру Спортивно-культурного центру «Плоскирів». Раніше хмельничан вже просили приносити туди речі «радянської» епохи: скрині, шафи, текстильні вироби й посуд. Все це потрібно для облаштування криївки. 

“Відвідувачі зможуть постріляти”

Так, хмельничанин Максим приніс до криївки старовинний баняк, в якому можна було готувати їжу.

А також німецький акордеон, орієнтовної дати випуску 1930-1940 років. 

Возможно, это изображение 3 человека, люди стоят и на открытом воздухе

Містяни надали не дуже багато речей. Проте всього, що є, вистачить для створення колоритної атмосфери. Все облаштують в приміщенні тиру– діючи. Тож хмельничани зможуть постріляти й зануритися в історію. 

Криївка розташована в одній кімнаті, що в приміщенні тиру. Відвідувачі зможуть і постріляти, і завітати в наш невеличкий інтерактивний музей. У такий спосіб ми вирішили поєднати сучасне з історією. Із речей у нас вже є старовинна ікона. Адже в криївках обов’язково були ікони. Воїни УПА були дуже релігійними. Також у нас є речі побуту. Це старий посуд – глечики, банячки, казанки. Є старий, але працюючий акордеон і друкарська машинка. Ми плануємо, що відвідувачі зможуть на них друкувати повстанські листівки. Речей у нас вже є достатньо, аби відтворити ту атмосферу, побут й допомогти відчути хмельничанам, чим жили наші пращури.

Наразі у криївці тривають внутрішні роботи. Нещодавно закінчили оздоблювати стіни деревом. Тепер же взялися за стелю, а згодом справа дійде до підлоги. Її панують зробити глинобитною. Ольга Шевцова каже, що вже після цього заклад оснащуватимуть меблями й виставлятимуть всі експонати. 

– Облаштування криївки відбувається коштом Спортивно-культурного центру «Плоскирів». Тобто ми самостійно, своїми силами, намагаємося все робити. Щоб все обійшлося дешевше, роботи виконують наші співробітники. Тобто ми не наймаємо людей. Також зараз на одній зі стін тиру створюємо мурал, на якому буде зображений український воїн, – розповідає Ольга Шевцова.

Роботи в закладі завершено ще до кінця літа. Вхід до криївки буде платним. Кажуть: “Ціна  незахмарна”. 

Довідки за телефоном: (067) 381 44 38.

Відвідувати криївку зможуть люди будь-якого віку. Дітям розповідатимуть історію у форматі інтерактивів. Для того, щоб було цікаво і дорослим, хочуть запровадити цікаві квести. 

Фото створення.Все буде Україна!

Возможно, это изображение 2 человека и на открытом воздухе
Возможно, это изображение 5 человек и на открытом воздухе

Все буде Україна!

 #тир #криївкастінка #пласт