https://moyagazeta.com/

92% керівників підприємств з числа заслуханих у податковій інспекції Хмельницького погасили заборгованість по зарплаті

Якщо в першому кварталі 2010 року в обласному центру було 853 таких підприємства, у першому кварталі 2011 року – 660 підприємств, то у другому кварталі 2011 року їх кількість зменшилася до 577. Таким чином спостерігається тенденція постійного зменшення цієї категорії СГД- юридичних осіб. Підвищили рівень зарплати 282 підприємства із числа заслуханих, додатково надійшло податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) в сумі 53 тисячі гривень.

Також податківцями міста Хмельницького на робочих групах заслухано керівників та головних бухгалтерів 13 підприємств, які мали заборгованість по зарплаті. 12 підприємств погасили заборгованість у сумі понад півмільйона гривень, додатково надійшло ПДФО в сумі 186 тисяч гривень.

При проведенні контрольно-перевірочної роботи на 12 підприємствах встановлена заборгованість по виплаті заробітної плати найманим працівникам. По восьми з них вжитими заходами заборгованість у сумі майже 300 тисяч гривень погашена, додатково у бюджет надійшло податку на доходи фізичних осіб у сумі 60 тисяч гривень.

– Попри високий коефіцієнт затрат часу на проведення заслуховувань керівників підприємств, до яких є питання у податкової щодо виплати заробітної плати чи наявності заборгованості по ній, відчутним результатом, на мою думку, є погашення боргів по зарплаті та додаткові надходження у місцевий бюджет податку на доходи з фізичних осіб. Адже йдеться про посилення соціального-економічного захисту наших громадян. А це є визначальним, – розповідає начальник відділу масово-роз‘яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у місті Хмельницькому Наталія Козак.