https://moyagazeta.com/

Безпека життєдіяльності дітей на залізниці

 Літо – чудова пора, особливо для дітей. Тут і веселі ігри з друзями, захоплюючі подорожі та пригоди, нові знайомства та зустрічі. Відпочинок завжди йде на користь, якщо обходиться без надзвичайних пригод. Як не прикро, але саме під час літнього сезону трапляється більшість нещасних випадків, у яких гине велика кількість людей, в тому числі і дітей.

Провести канікули дома перед телевізором – це залишитись без казкових емоцій та різноманітних розваг. Тому часто підлітки для ігор обирають залізницю. Щоб підвищити свій авторитет серед друзів або просто виділитись серед оточуючих, вони вилазять на вагони чи б’ють вікна під час руху потягу. Та це дуже небезпечно, як для життя правопорушників так і для пасажирів.

Не рідкісними є випадки, коли молодь повертаючись додому з дискотек крокує залізничними коліями та слухає музику через навушники. Внаслідок чого, підлітки не чують попереджувальних сигналів локомотивів, що в свою чергу тягне за собою відсутність своєчасної реакції на звуки наближаючого потяга, а «зустріч» з локомотивом, зводить шанси вижити до нуля.

Ще однією проблемою на залізниці є розукомплектування трансформаторів та демонтування верхньої будови колії. Пошкодження шляхів сполучення призводить не тільки до значних збитків залізниці, а й може спричинити аварію потяга або створити небезпеку для життя людей чи інших важких наслідків.

Працівники кримінальної міліції в справах дітей Управління МВС України на Південно-Західній залізниці нагадують заклопотаним повсякденними клопотами батькам, що саме відсутність належної уваги та необізнаність дітей, призводить до неприємних ситуацій та нещасних випадків.

Шановні батьки! Спробуйте знайти дітям цікаве і корисне заняття. Намагайтесь залучити незайнятих дорослих до постійного нагляду за нащадками. Ще раз поясніть до яких трагічних наслідків можуть призвести розваги на залізниці. Намагайтесь уникнути будь-яких правопорушень з боку дітей.

А дітям хочемо нагадати – пам’ятайте, ваше життя в ваших руках!

Помічник начальника

ЛВ на ст. Хмельницький

УМВС України на ПЗЗ

по ВЗГ та ЗМІ

Наталія Думка