https://moyagazeta.com/

Безпритульні собаки у Хмельницькому: як вирішити проблему?

За час дії програми стерилізували 1 840 безпритульних собак. Ці тварини мають на вухах пластикову кліпсу. Загалом же у місті близько 5500 – 6000 собак живуть на вулиці. Точну їх кількість ніхто не рахував. За словами Костянтина Кіча, це зробити неможливо.
Програма стерилізації змогла лише зупинити збільшення популяції собак-безхатчинків за рахунок їх розмноження. Але частина безпритульних собак – це колишні домашні, котрі загубились чи просто стали непотрібними господарям. Як долати цю проблему, у Хмельницькому поки не вирішили.

Тим часом у Луцьку вже кілька років діє комплексна програма боротьби з явищем безпритульності собак. Зокремп вдалося зменшити їх кількість більш ніж на 65%, а кількість покусів більш ніж на 50%. Про це під час нещодавнього візиту до Хмельницького розповів президент громадської організації «Центр сприяння розвитку електронної ідентифікації тварин» Віктор Копач.

Почали її саме з ідентифікації власницьких тварин за допомогою чипів. Контролюють і проводять чипування ветеринарні клініки. Власників тварин, котрі не планують розведення, переконують стерилізувати улюбленця, адже це значно гуманніше ніж обмежувати його інстинкти, чи викидати приплід на вулицю. До того ж чип допоможе знайти собаку, якщо вона загубиться. Власники собак отримали також майданчики для вигулу з тренажерами для чотирилапих.

Безпритульних теж вдалось підрахувати завдяки новітній електронній системі ідентифікації. Тепер будь-хто через цю систему може спостерігати за долею безхатчинків: бачити час прибуття собаки в притулок, процедури, які були їй зроблені і звичайно ж фото. Там же можна зарезервувати тварину, що припала до душі. Такі сучасні підходи зовсім не обтяжили бюджет міста завдяки залученню коштів міжнародних організацій.

За словами Віктора Копача, фахівці з Луцька залюбки передають свій досвід іншим містам. Аналогічна програма вже запущена у Львові. Готуються до впровадження нових підходів у Чернівцях, Києві, Сумах.

Фахівець наголосив,що у містах Європи, де собаки з вулиць зникли, на їх місце прийшли дикі лисиці та щурі. Отже, повністю прибирати собак з вулиць небезпечно. Доведеться навчитись жити разом з ними. 

http://ngp-ua.info/