Борги з зарплатні скорочуються, але графік не виконується

В області протягом червня – листопада поточного року заборгованість із заробітної плати зменшилась на 5,2 млн. грн. та станом на 1 грудня 2010 року складає 19,5 млн. гривень.
Зменшилась на 4,8 млн. грн. заборгованість із виплати заробітної плати і по економічно активних підприємствах та станом на 1 грудня поточного року склала 7,7 млн. гривень (39,6% загальної суми боргу по області).

Незважаючи на загальне зменшення заборгованої заробітної плати по області, зростання боргів відбулося у місті Шепетівка, а також у Красилівському та Летичівському районах.
Головуючий на засіданні Василь Ядуха області наголосив на тому, що принциповим та пріоритетним напрямом діяльності обласної державної адміністрації є проведення ряду реформ, які забезпечать погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам на підприємствах – боржниках.
Губернатор наголосив на безкарності керівників та дав доручення контролюючим і силовим структурам області провести перевірки на підприємствах, які ігнорують вказівку щодо погашення заборгованості із заробітної плати, та притягнути таких керівників до відповідальності.
Сума заборгованої заробітної плати по комунальних підприємствах області станом на 1 грудня 2010 року склала 1,5 млн. грн., що на 1,0 млн. грн. або на 40,5% менше порівняно до 1 червня 2010 року.
Незважаючи на зменшення боргів, розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2010 року №1609-р щодо скорочення заборгованості із заробітної плати по комунальних підприємствах протягом червня – листопада 2010 року на 49,0% не виконано, що свідчить про незабезпечення керівниками районів та міст достатнього контролю за своєчасною виплатою заробітної плати.
На 1 грудня 2010 року графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати виконано лише у Білогірському, Волочиському, Хмельницькому та Ярмолинецькому районах.
Загальне невиконання графіка погашення боргів із заробітної плати складає 6,1 млн. грн. або 45,7 відсотка.

Найбільша сума заборгованої заробітної плати по підприємствах-банкрутах залишається у місті Шепетівка (4,4 млн. грн.), Полонському районі (3,0 млн. грн.) та Славутському (1,7 млн. гривень).
 

http://www.adm.km.ua/