https://moyagazeta.com/

Депутати змінили керівників КП та виставили майно підприємств на продаж

Так, рішенням сесії було затверджено низку розпоряджень голови обласної ради Василя Ядухи, відповідно до одного з яких було звільнено з посади директора комунального підприємства «Хмельницький Аеропорт» Вадима Якимчука, а також відбулися призначення Сергія Піщура на посаду генерального директора Хмельницького обласного підприємства по заготівлях і постачанню палива «Облпаливо», а також на посаду директора Хмельницької обласної фірми «Фармація» Галини Якубовської.
Про зв’язок між призначеннями та продажем «з молотка» комунальних підприємств розповів Василь Осадчий, заступник голови обласної ради. Однак, він зауважив: насправді, зв’язку немає. Є невиконання вимог обласної влади колишніми керівниками підприємств та гарні здобутки нових директорів.
«Аеропорт Хмельницький»
Якщо мова йде про аеропорт, то керівник не справлявся з обов’язками, допустив порушення, що зафіксовані, зокрема, Контрольно-ревізійним управлінням. Василь Осадчий додає, що звільнення відбулося за власною ініціативою директора Володимир Якимчука, який пояснив своє рішення тим, що виконати вимоги, висунуті до нього як до керівника підприємства, не спроможний. Включення об’єкту до плану приватизації він пов’язує з понад 200 мільйонами гривень, які необхідні для того, щоби аеропорт міг працювати як міжнародний. «Коли він був цілісним майновим комплексом, він міг працювати: там були і літаки, і повітряний простір, і будівлі, і смуга. Коли держава розділила на три об’єкти, то найменш здатний до самоокупності передали у комунальну власність. Комунальному підприємству перейшла земля, з яку треба сплачувати чималі кошти, треба утримувати також будівлі і злітну смугу. Натомість і літаки, і повітряний простір були передані іншим компаніям».
Аеропорт опинився у скрутному становищі. Вже ледь не десять років, починаючи від дня передачі об’єкта у комунальну власність, депутати та влада намагаються допомогти підприємству. І наразі, крім покриття збитків, обласна рада не могла іншим чином сприяти розвитку підприємства. Після обговорення питання на одній з комісії визріло рішення виставити об’єкт на приватизацію. Проте, наразі виникла інша проблема: де і як шукати інвестора. Василь Осадчий звертається за допомогою до ЗМІ, аби ті допомогли органам місцевого самоврядування знайти інвестора, що зможе вкласти кошти у проблемний для області об’єкт.

«Облпаливо»

Іще одним комунальним підприємством, де сталися зміни у керівництві та майно якого включено до плану обласної Програми приватизації є «Облпаливо». На відміну від попереднього, як зауважує Василь Осадчий, цей об’єкт завжди був більш-менш прибутковим. Але в зв’язку з масштабної газифікацією області, зменшилася кількість закупок твердого палива. Окрім того, щоби сьогодні взяти участь у тендерах, підприємство має витратити значні суми коштів для виготовлення відповідної документації. «Наразі підприємство нічого, окрім збитків, не має. Тому ми поставили вимоги перед попереднім керівником, які він не зміг виконати, через що написав заяву». На місце звільненого гендиректора було призначено 27-річного Сергія Пищура, якому за 5 місяців вдалося скоротити заборгованість з заробітної плати, та зменшити борги до фондів. Побачивши позитивний результат, влада вирішила призначити його керівником.
Водночас, з’ясувалося, що у районах існують склади, де розбирають залізничні колії, без яких об’єкт працювати не може. «От для того, щоб зберегти їх і не утримувати, ми і включили склади в план приватизації. Частина цих об’єктів була включена в минулому плані, але ніхто ї не придбав. Ми знову їх включили до плану, і хочемо їх реалізувати без збереження профілю».

Загалом же на реалізацію заслановано виставити майнові комплекси Білогірського ,Теофіпольського Полонського Шепетівського паливних складів.

«Фармація»

Про «Фармацію» Василь Петрвоич пояснює: «Чомусь із приходом Побережного (попередній керівник «Фармації», депутат обласної ради У скликання – ред..), це підприємство почало занепадати. До цього воно було якщо не прибутковим, та принаймні, не збитковим. 600 тисяч гривень, виділених для поповнення статутного фонду, «проїли», але результатів не було. Анатолій Побережний написав заяву, на його посаду ми призначили Галину Якубовську».
Після чотирьох місяців роботи новий керівник показала «позитивні напрацювання», окрім того, керівництвом було розроблено план заходів, спрямованих на вихід підприємства із кризи.
Проте Заступник зауважує: «Хоча, якщо розібратися, там сьогодні нічого не залишилося. Там були величезні – більше 1000 кв. м склади та інші площі, які вже реалізували. Залишилася лише контора, аптеки та гаражі. Об’єкт це не такий вже глобальний. Проте, в нас є бачення, і головне, що керівник має план виходу із скрути та приведення підприємства якщо не до прибутковості, хоч би до стану «виходу на нулі»».

 

Ольга Лисиця для “Моя газета+”