https://moyagazeta.com/

У дендрологічному парку на Хмельниччині росте близько 300 видів рослин зі всієї земної кулі – є й дуже рідкісні

Справжній райський садок розкинувся у селі Пархомівці на Хмельниччині. Звичні українські та екзотичні чужоземні дерева, квіти й кущі дивують та милують око. Опікуються цією родзинкою працівники місцевого лісництва, інформує Хмельницьке ОУЛМГ.

фото з архиву

«Роботи з впорядкування парку ми розпочали ще у 2007 році, – розповідає ліснича Пархомовецького лісництва ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» Людмила Шевчук. – І на сьогодні маємо близько 300 видів рослин зі всієї земної кулі.

Приблизно порівну дерев та чагарників. Географія різноманітна: Україна, Європа, Азія – Близький і Далекий Схід, Африка, Північна й Південна Америка.

Найцікавіші види – каркас біондії, туя складчаста «Віп­корд», псевдотсуга Мензіса, клокичка трилиста, маакія амурська. Є й рідкісні – тюльпанове дерево, сосна веймутова, кунінгамія ланцетоподібна, вейгела рясноцвіта.

За словами лісничої, пархомовецький міні-ботанічний сад, крім естетичної та виховної мети, несе ще серйозні наукові та практичні завдання.

«Свого часу ми вирощували у розсаднику щороку від 100 до 200 тисяч сіянців дуба черещатого. А ще зараз в Україні справжній бум ландшафтного дизайну. Звісно, у цій справі є свої досить суворі та важливі правила, нормативи.

Тому у нашому парку ми використали всі можливі стилі такого дизайну та на практиці показали, що можна створити у себе вдома, на маленьку подвір’ї чи у громадському місці.

Наприклад, усі знають про британський класичний садово-парковий стиль. Є у нас й такий. Є інші.

І тішить те, що до нас уже звертаються за консультаціями або порадами як впорядкувати природну красу у себе вдома. І вже бачимо у селі гарні клумби та посадки за нашим зразком. А ще діти, особливо вихованці шкільних лісництв, постійно вчаться у нас догляду за рослинами, любові до природи» – наголошує пані Людмила.